Pirmā daļa:
Kas ir funkcija? Tas nozīmē labvēlīgo lomu, ko spēlē lietas vai metodes. Funkcionāls apģērbs ir paredzēts, lai maksimāli palielinātu apģērba funkcijas. Tāpat āra funkcionālais apģērbs ir dārgs sarežģītās apstrādes tehnoloģijas dēļ. Tādi labi zināmi zīmoli kā Columbia (Kolumbija) ), THENORTHFACE (uz ziemeļiem no TNF) Āra apģērbs ir tūkstošiem vai tūkstošiem dolāru vērts, kāpēc tas ir tik dārgs? Pēc gadu desmitiem ilgas uzkrāšanas, interpretācijas un tiekšanās pēc kvalitātes, tā zīmola kultūra ir veidojusi zīmola vērtību; Kā profesionāls āra zīmolu audumu tehniķis pēdējos četrus gadus esmu ieradies analizēt āra sporta apģērbu audumu kvalitāti un funkcionālos rādītājus (izņemot apģērbu darbu).
Ir divu veidu āra audumi, viens ir apģērbs, kas izgatavots no āra sporta audumiem. Šāda veida audumu galvenokārt izmanto alpīnisma uzvalkiem, slēpošanas kostīmiem un uzbrukuma jakām. Stils ir raupjš, roka ir stīva, un produkta veiktspējas prasības ir ļoti augstas. Tas ir piemērots sporta funkcionālajam tipam. Tam ir aizsargājoša iedarbība uz cilvēkiem (ārzemju lielajiem zīmoliem šajā jomā ir ļoti stingras prasības, un tie ir jāpārbauda starptautiskām autoritatīvām testēšanas iestādēm, piemēram, ITSSGS, un vietējiem zīmoliem nav tik detalizētu prasību).
Otrs ir apģērbs, kas izgatavots no brīvā laika pavadīšanas audumiem, kas tiek definēts kā iziešana no mājas, lai nodarbotos ar brīvdabas aktivitātēm. Šis auduma veids galvenokārt ir ikdienišķs un moderns, pievēršot uzmanību smalkajai apdarei, mīkstajai roku sajūtai un ērtai valkāšanai.
Kā spriest par āra apģērba kvalitāti un funkciju, tā nozīme galvenokārt atspoguļojas tekstila audumu funkcijā, funkcijās ietilpst šādi testi: saraušanās, šuvju slīdēšana, pagarinājuma izturība, plīsuma izturība, PH vērtība, ūdens izturība, ūdens spiediena izturība , Fiziskās veiktspējas rādītāji, piemēram, mitruma caurlaidība, lietus, gaisma, ūdens traipi, sviedru traipi, berze, mazgāšana mašīnā utt.
Šo āra audumu apstrādes tehnoloģija ir sarežģītāka nekā parastajiem audumiem, ietverot daudzas apstrādes saites, un tai ir vairākas funkcijas, piemēram, ūdensnecaurlaidība, vēja necaurlaidība, mitruma caurlaidība, ūdens spiediena izturība, siltuma saglabāšana, svīšana un UV aizsardzība. Tāpēc tekstila audumu ražošanas procesā ir ļoti svarīgi kontrolēt kvalitāti. Būtiskākais.
1. Āra sporta audumi: parasti izgatavoti no neilona, poliestera un citu ķīmisko šķiedru audumiem pēc pēcapstrādes: ūdensnecaurlaidīgi, kalandrējot, sausā un mitrā pārklājumā, plēves laminēšana un citi procesi, ar ūdensnecaurlaidību, mitruma caurlaidību, elpojamību, ūdens spiediena izturību, UV pretestība uc Dažādi funkcionāli audumi. Tad šīs funkcijas vispirms ir jāaptver no avota, kas ir tekstila apdrukas un krāsošanas rūpnīca.
1. Tekstils
Dzijas kvalitāte un izturība: dzijas kvalitāte nosaka auduma kvalitāti, un stiprums nosaka auduma plīsuma kvalitāti. (Plaušana: jo labāka ir izturība, izmantojot testu, jo labāka ir nodilumizturība un nodilumizturība, kā arī labāka cilvēka ķermeņa aizsardzība lauka vidē).
2. Apdrukas un krāsošanas rūpnīcas kvalitāte: drukas un krāsošanas rūpnīcas krāsu krāsošanai jābūt pieņemamā diapazonā, un auduma virsmas kvalitāte ir kvalificēta. Turklāt ir svarīgi pārbaudīt fizikālās īpašības:
(1) Roku sajūtai ir jābūt mīkstai, bet brīvā laika pavadīšanas prasības brīvā dabā ir mīkstākas nekā āra sporta audumiem.
(2) Audu šķībs: Amerikas standarta testa standartam AstmD3882 krāsotam audumam ir nepieciešami 3 procenti no faktiskā platuma, un rūtainajam audumam un apdrukātam audumam ir nepieciešami 2 procenti no faktiskā platuma, lai tie būtu kvalificēti. (Ja audu novirze pārsniedz Amerikas standarta diapazonu, tas viegli novedīs pie krāsota auduma apģērba deformācijas un deformācijas pēc mazgāšanas, un rūtainā auduma apdrukas drāna nav saskaņota ar režģa formu, kas nav skaista).
(3) PH vērtība: Amerikas standarta tests AATCC-81 prasa 4.5-7,5 (cilvēka ķermenis ir nedaudz skābs, tāpēc norādītā vērtība ir cilvēka ķermenim piemērotā vājās skābes diapazonā. Ja tas ir sārmains, āda būs stimulēta un sausa un neērti).
(4) Plīšanas izturība: Amerikas standarta tests AstmD1424 ir balstīts uz specifiskām prasībām dažādu audumu šķirnēm (plīsuma kvalitāte ietekmē apģērba nodilumizturību).
(5) Pagarinājuma izturība: Amerikas standarta tests ASTMD5034 saskaņā ar dažādu audumu šķirņu īpašajām prasībām (izstiepuma izturības kvalitāte ietekmē apģērba nodilumizturību).
(6) Šuves slīdēšana: Amerikas standarta tests ASTMD434 saskaņā ar dažādu audumu šķirņu īpašajām prasībām (šuves stiprums ietekmēs apģērba šuves slīdēšanu).
(7) Sarukuma līmenis: Amerikas standarta testā AATCC-135 nepieciešami 3 procenti (ja saraušanās ātrums pārsniedz 3 procentus, tas ietekmēs apģērba izmēru pēc vairāku mazgāšanas).
(8) Gaismas noturība: Amerikas standarta testa AATCC-16E prasības: īpašas lampas tiek apstarotas 4. līmenī 20 stundas un 3. līmenī 40 stundas (šī prasība ir salīdzinoši augsta, baltas un jutīgas krāsas un neilona elastīgs audums saviem defektiem un tehnoloģijām Šo indeksu ir grūti sasniegt; tas galvenokārt ir izturīgs pret saules gaismu, parasti valkā āra apģērbu slēpošanas, alpīnisma āra sporta veidos, lai novērstu saules gaismas iedarbību un nav viegli mainīt krāsu, briesmu gadījumā tā acs. noķert apģērba krāsu, ir ērti gaidīt glābšanu).
(9) Krāsu noturība pret berzi: Amerikas standarta testa AATCC-8 prasības: 4. sausās slīpēšanas pakāpe, 3. slapjā slīpēšanas pakāpe. (Tam ir nepieciešama apģērba auduma izbalēšanas pakāpe).
(10) Krāsu noturība pret ūdeni: Amerikas standarta testa AATCC-107 prasības: krāsas maiņas līmenis 4, iekrāsošanās līmenis 3. (Ir nepieciešams izturēt kokvilnas, neilona, poliestera, vilnas, akrila, acetona utt. testu. lai redzētu krāsas maiņu un traipu, lai spriestu par atzīmi).
(11) Krāsu noturība pret mazgāšanu mašīnā: Amerikas standarta tests AATCC-61-2A prasības: krāsas maiņas līmenis 4, iekrāsošanās līmenis 3. (Ir nepieciešams izturēt kokvilnas, neilona, poliestera, vilnas, akrila, acetona, utt., lai redzētu krāsas maiņu un traipu, lai spriestu par atzīmi).
(12) Krāsu noturība pret svīšanu: Amerikas standarta testa AATCC-15 prasības: krāsas maiņas līmenis 4, krāsojuma līmenis 3. (Ir nepieciešams izturēt kokvilnas, neilona, poliestera, vilnas, akrila, acetona utt. testu. lai redzētu krāsas maiņu un traipu, lai spriestu par atzīmi).
Piezīmes: AATCC un ASTM ir Amerikas testu standarti, JIS ir Japānas testa standarts, ISO ir Eiropas testa standarts, GB ir Ķīnas standarts, un visizplatītākie starptautiskie standarti ir Amerikas standarti, un tie visi ir lielie ārvalstu zīmoli Columbia (Kolumbija)
Un THENORTHFACE (TNF ziemeļu puse) un tā tālāk kā testa standarts Ķīnas standartam ir zemas prasības daudziem testa indikatoriem, un ir liela atšķirība no ārvalstu standartiem.
otrā daļa:
1. Āra sporta audumi: parasti izgatavoti no neilona, poliestera un citu ķīmisko šķiedru audumiem pēc pēcapstrādes: ūdensizturīgs, kalandrēšana, sausa un mitra pārklājums, plēves laminēšana un citi procesi, ar ūdensizturīgu, mitruma caurlaidību, elpojamību, siltumu, ūdens spiediena izturību , izturība pret UV un citiem funkcionāliem audumiem. Kā sasniegt šīs funkcijas? Funkcija attiecas uz daudzpakāpju pēcapstrādes procesu, lai realizētu tekstilizstrādājumu veiktspēju. Pēcapstrāde ietver daudzas saites. Kā izgatavot šos āra audumus, vispirms jāsāk no avota, avots ir tekstilizstrādājumu apdrukas un krāsošanas rūpnīca.
1. Tekstils
(1) Dzija: dzijas kvalitāte nosaka auduma kvalitāti, un dzijas stiprums nosaka auduma plīsuma kvalitāti. (Ķīmisko šķiedru audumu dzijas skaitu apzīmē ar D, kas apzīmē denjē skaitli, ko starptautiski bieži izmanto, lai attēlotu ķīmisko šķiedru un dabīgā zīda smalkumu; plīsums: jo labāka dzijas izturība testā, jo labāks nodilums izturība un nodilumizturība.Savvaļas vide var labāk aizsargāt cilvēka ķermeni).
(2) Tekstilizstrādājumi: aužot dziju pelēkā audumā ar tekstilrūpniecības iekārtām, noregulējiet iekārtu, lai samazinātu tādus defektus kā šķērsstieni, šķelti un audumi, caurums un pelēkā auduma sprādze.
2. Apdruka un krāsošana
Krāsojot krāsošanas rūpnīcā, krāsai jābūt pieņemamā diapazonā, un tajā nedrīkst būt iņ un jaņ krāsas. Auduma virsmas kvalitāte ir kvalificēta. Turklāt ir svarīgi pārbaudīt fizikālās īpašības:
(1) Rokas sajūta: ir nepieciešams maigums, un āra sporta audumi ir nedaudz cieti. Šobrīd ir izstrādāti jauni produkti, lai uzlabotu roku sajūtu, taču brīvā laika pavadīšanas audumi ir mīkstāki nekā āra sporta audumi.
(2) Audu šķībs: Amerikas standarta testa standartam AstmD3882 krāsotam audumam ir nepieciešami 3 procenti no faktiskā platuma, un rūtainajam audumam un apdrukātam audumam ir nepieciešami 2 procenti no faktiskā platuma, lai tie būtu kvalificēti. (Ja audu novirze pārsniedz amerikāņu standarta diapazonu, tas viegli izraisīs apģērba deformāciju un deformāciju pēc mazgāšanas, kā arī rūtainais apdrukātais audums būs asimetrisks un neizskatīgs).
(3) Blīvums: Amerikas standarta tests ASTMD3775 nosaka, ka šķēru un audu blīvumam jābūt ±3 procentu robežās.
(4) Svars gramos: Amerikas standarta tests ASTMD3776, kam jābūt kvalificētam ±3 procentu robežās.
(5) PH vērtība: Amerikas standarta tests AATCC-81 prasa 4.5-7,5 (cilvēka ķermenis ir nedaudz skābs, tāpēc norādītā vērtība ir cilvēka ķermenim piemērotā vājskābju diapazonā. Ja tas ir sārmains, āda būs viegli stimulējama, sausa un neērti).
(6) Plīsuma izturība: Amerikas standarta tests ASTMD1424, saskaņā ar dažādu audumu šķirņu īpašajām prasībām (plīsums kilogramos KG, mārciņas LB un ņūtonos N, lai norādītu auduma šķēru un audu testa vērtību, plīsuma kvalitāti ietekmē apģērba noturību.nodilumizturība).
(7) Izstiepuma izturība: Amerikas standarta tests ASTMD5034, saskaņā ar dažādu audumu šķirņu īpašajām prasībām (ar kilogramiem KG, mārciņām LB un Ņūtoniem N, lai norādītu auduma šķēru un audu testa vērtības, stiepes izturība ir laba vai slikti, kas ietekmē apģērba izturības nodilumizturību).
(8) Šuves slīdēšana: Amerikas standarta tests ASTMD434, saskaņā ar dažādu audumu šķirņu īpašajām prasībām (pārbaudes vērtība ir izteikta MM, šuves stiprība ir laba vai nē, kas ietekmē apģērba šuves slīdēšanu).
(9) Saraušanās ātrums: Amerikas standarta testā AATCC-135 ir nepieciešami ±3 procenti šķēru un audu virzienā (ja saraušanās ātrums pārsniedz 3 procentus, tas ietekmēs apģērba izmēru un izmēru pēc vairāku mazgāšanas). .
(10) Gaismas noturība: Amerikas standarta tests AATCC-16E prasības: īpašas lampas ir pakļautas 4. līmenim 20 stundas un 3. līmenim 40 stundas (galvenokārt izturīgas pret saules gaismu, parasti valkā āra apģērbu, lai novērstu saules gaismu ārā. tādi sporta veidi kā slēpošana un alpīnisms) Apstarošana nav viegli mainīt krāsu, briesmu gadījumā tā uzkrītošā apģērba krāsa ir ērta, gaidot glābšanu).
(11) Krāsu noturība pret berzi: Amerikas standarta testa AATCC-8 prasības: sausās slīpēšanas pakāpe 4, mitrās slīpēšanas pakāpe 3. (Tam ir nepieciešama apģērba auduma izbalēšanas pakāpe).
(12) Krāsu noturība pret ūdeni: Amerikas standarta testa AATCC-107 prasības: krāsas maiņas līmenis 4, iekrāsošanās līmenis 3. (Tādējādi krāsas maiņa un krāsojums jānovērtē, izmantojot kokvilnas, neilona, poliestera, vilnas, akrila testu. , acetāts un citi auduma bloki).
(13) Krāsu noturība pret mazgāšanu mašīnā: Amerikas standarta tests AATCC-61-2A prasības: 4. krāsas maiņas līmenis, 3. iekrāsošanās līmenis. (Tādējādi krāsas maiņa un iekrāsošanās jānovērtē, veicot kokvilnas, neilona, poliestera, vilnas testu. , akrila, acetāta un citi auduma bloki).
(14) Krāsu noturība pret svīšanu: Amerikas standarta testa AATCC-15 prasības: krāsas maiņas līmenis 4, iekrāsošanās līmenis 3. (Tas prasa, lai krāsas maiņa un krāsojums tiktu novērtēts, izmantojot kokvilnas, neilona, poliestera, vilnas, akrila testu. , acetāts un citi auduma bloki).
Piezīmes: AATCC un ASTM ir Amerikas testa standarti, JIS ir Japānas testa standarts, ISO ir Eiropas testa standarts, GB ir Ķīnas standarts, starptautiskais standarts ir visvairāk amerikāņu standarts, un Ķīnas nacionālais standarts nosaka testa prasības uz zemāko vērtību. ;
Krāsu noturība: norāda auduma krāsas noturību, augstākā ir 5, zemākā ir 1, un, lai spriestu par krāsu atšķirību, tiek izmantota Amerikas standarta pelēkā karte.
Ārvalstu lielie nosaukumi, piemēram, Columbia (Kolumbija) un TheNorthFace (TNF ziemeļi), galvenokārt izmanto iepriekš minētos 14 Amerikas standarta datus kā testa standartu. Tomēr dažas krāsu jutības un krāsvielas nevar pārvarēt savus defektus un tehniskās grūtības, un dažus rādītājus joprojām ir grūti vai neiespējami sasniegt (tostarp pasaulē vismodernāko Destar.
Zemākās un vidējās klases āra apģērbu zīmoliem gan mājās, gan ārzemēs tam nav augstas vai detalizētas prasības. Pat šo zīmolu audumu pircēji nav pilnībā informēti par fiziskās veiktspējas pārbaudes prasībām, un audumu piegādātāji viņus viegli apmāna. Protams, arī kvalitātes prasībām un cenai ir daudz ko darīt.