Pirma dalis:
Kas yra funkcija? Tai reiškia naudingą dalykų ar metodų vaidmenį. Funkciniai drabužiai yra skirti maksimaliai išnaudoti drabužių funkcijas. Panašiai ir lauko funkciniai drabužiai yra brangūs dėl sudėtingos apdorojimo technologijos. Žinomi prekių ženklai, tokie kaip Columbia (Kolumbija) , THENORTHFACE (į šiaurę nuo TNF) Lauko apranga kainuoja tūkstančius ar tūkstančius dolerių, kodėl ji tokia brangi? Po dešimtmečius trukusio kaupimo, interpretavimo ir kokybės siekimo jo prekės ženklo kultūra suformavo prekės ženklo vertę; Pastaruosius ketverius metus dirbu profesionaliu lauko prekės ženklo audinių techniku, pradėjau analizuoti lauko sportui skirtų drabužių kokybę ir funkcinius rodiklius (išskyrus drabužių darbą).
Yra dviejų rūšių lauko audiniai, vienas yra drabužiai, pagaminti iš lauko sportinių audinių. Šis audinys daugiausia naudojamas alpinizmo kostiumams, slidinėjimo kostiumams ir puolimo striukėms gaminti. Stilius yra grubus, ranka jaučiasi standi, o gaminio veikimo reikalavimai yra labai aukšti. Tinka sportiniam funkciniam tipui. Turi apsauginį poveikį žmonėms (užsienio dideli prekių ženklai tam kelia labai griežtus reikalavimus ir turi būti tikrinami tarptautinių autoritetingų testavimo institucijų, tokių kaip ITSSGS, o vietiniai prekių ženklai tokių detalių reikalavimų neturi).
Kitas yra drabužiai, pagaminti iš lauko laisvalaikio audinių, o tai apibrėžiama kaip išėjimas iš namų kaip veikla lauke. Šio tipo audiniai dažniausiai yra atsitiktiniai ir madingi, atkreipiant dėmesį į puikų apdirbimą, švelnų rankų jausmą ir patogų dėvėjimą.
Kaip spręsti apie lauko drabužių kokybę ir funkciją, jos reikšmė daugiausia atsispindi tekstilės audinių funkcijoje, funkcijos apima šiuos testus: susitraukimas, siūlės slydimas, pailgėjimo stiprumas, atsparumas plyšimui, PH vertė, atsparumas vandeniui, atsparumas vandens slėgiui , Fizinių savybių rodikliai, tokie kaip drėgmės pralaidumas, lietus, šviesa, vandens dėmės, prakaito dėmės, trintis, plovimas mašina ir kt.
Šių lauko audinių apdirbimo technologija yra sudėtingesnė nei įprastų audinių, apimanti daugybę apdorojimo grandžių ir turi daugybę funkcijų, tokių kaip atsparumas vandeniui, vėjui, drėgmės pralaidumas, atsparumas vandens slėgiui, šilumos sulaikymas, prakaitas ir apsauga nuo UV spindulių. Todėl tekstilės audinių gamybos procese labai svarbu kontroliuoti kokybę. Esminis.
1. Lauko sporto audiniai: dažniausiai gaminami iš nailono, poliesterio ir kitų cheminių pluoštų audinių po papildomo apdorojimo: atsparūs vandeniui, kalandruoti, padengti sausa ir šlapia, laminuoti plėvelę ir atlikti kitus procesus, atsparūs vandeniui, pralaidūs drėgmei, kvėpuojantys, atsparūs vandens slėgiui, UV spinduliai atsparumas ir tt Įvairūs funkciniai audiniai. Tada šias funkcijas pirmiausia reikia suvokti iš šaltinio, kuris yra tekstilės marginimo ir dažymo gamykla.
1. Tekstilė
Verpalų kokybė ir stiprumas: verpalų kokybė lemia audinio kokybę, o stiprumas – audinio plyšimo kokybę. (Plyšimas: kuo geresnis stiprumas atliekant bandymą, tuo didesnis atsparumas dilimui ir atsparumas dilimui ir tuo geresnė žmogaus kūno apsauga lauko aplinkoje).
2. Spausdinimo ir dažymo gamyklos kokybė: spausdinimo ir dažymo gamyklos spalvinis dažymas turi būti priimtino diapazono ribose, o audinio paviršiaus kokybė yra kvalifikuota. Be to, svarbu patikrinti fizines savybes:
(1) Rankų pojūtis turi būti minkštas, tačiau lauko laisvalaikio reikalavimai yra minkštesni nei lauko sportiniai audiniai.
(2) Ataudų kreivumas: Amerikos standartiniam bandymo standartui AstmD3882 dažytiems audiniams reikia 3 procentų efektyvaus pločio, o languotam audiniui ir spausdintam audiniui reikia 2 procentų efektyvaus pločio, kad būtų laikomasi kvalifikuotų gaminių. (Jei ataudų nuokrypis viršija amerikietiško standarto ribas, po skalbimo dažytų audinių drabužiai lengvai deformuosis ir išsikraipys, o languoto audinio marginimo audinys nesusilygins su tinklelio forma, o tai nėra gražu).
(3) PH reikšmė: Amerikos standartinis testas AATCC-81 reikalauja 4.5-7.5 (žmogaus organizmas yra šiek tiek rūgštus, todėl nurodyta reikšmė yra silpnų rūgščių diapazone, tinkančiam žmogaus organizmui. Jei jis yra šarminis, oda bus stimuliuojama, sausa ir nepatogi).
(4) Atsparumas plyšimui: Amerikos standartinis testas AstmD1424 yra pagrįstas specifiniais skirtingų audinių rūšių reikalavimais (plyšimo kokybė turi įtakos drabužių atsparumui dėvėjimuisi).
(5) Pailgėjimo stiprumas: Amerikos standartinis testas ASTMD5034, atsižvelgiant į specifinius skirtingų audinių rūšių reikalavimus (pailgėjimo stiprumo kokybė turi įtakos drabužių atsparumui dilimui).
(6) Siūlės slydimas: Amerikos standartinis testas ASTMD434, atsižvelgiant į specifinius skirtingų audinių rūšių reikalavimus (siūlės stiprumas turės įtakos drabužių siūlės slydimui).
(7) Susitraukimo laipsnis: Amerikos standartinis testas AATCC-135 reikalauja 3 procentų (jei susitraukimo greitis viršija 3 procentus, tai turės įtakos drabužio dydžiui po skalbimo kelis kartus).
(8) Atsparumas šviesai: amerikietiško standarto bandymo AATCC-16E reikalavimai: konkrečios lempos švitinamos 4 lygiu 20 valandų ir 3 lygiu 40 valandų (šis reikalavimas yra gana aukštas, baltos ir jautrios spalvos bei nailoninis elastinis audinys savo defektams ir technologijoms Sunku pasiekti šį indeksą; jis daugiausia atsparus saulės spinduliams, dažniausiai dėvi lauko aprangą slidinėjant, alpinizuojant lauke, kad būtų išvengta saulės spindulių poveikio ir nelengva pakeisti spalvą, pavojaus atveju, jo akis. pagauti drabužių spalvą, laukti gelbėjimo patogu).
(9) Spalvos atsparumas trynimui: Amerikos standartinio bandymo AATCC-8 reikalavimai: 4 sauso šlifavimo laipsnis, 3 šlapiojo šlifavimo laipsnis. (Tai reikalauja drabužių audinio išblukimo laipsnio).
(10) Spalvų atsparumas vandeniui: Amerikos standartinio bandymo AATCC-107 reikalavimai: spalvos pakitimo lygis 4, dėmės lygis 3. (Būtina išlaikyti medvilnės, nailono, poliesterio, vilnos, akrilo, acetono ir kt. testą. kad pamatytumėte spalvos pakitimą ir dėmę, kad įvertintumėte pažymį).
(11) Spalvų atsparumas skalbimui mašinoje: Amerikos standartinis testas AATCC-61-2A reikalavimai: 4 spalvos pakitimo lygis, 3 dėmės lygis. (Reikia išlaikyti medvilnės, nailono, poliesterio, vilnos, akrilo, acetono, ir tt, kad pamatytumėte spalvos pakitimą ir dėmę, kad įvertintumėte klasę).
(12) Spalvų atsparumas prakaitui: Amerikos standartinio testo AATCC-15 reikalavimai: 4 spalvos pakitimo lygis, 3 dėmės lygis. (Reikia išlaikyti medvilnės, nailono, poliesterio, vilnos, akrilo, acetono ir kt. testą. kad pamatytumėte spalvos pakitimą ir dėmę, kad įvertintumėte pažymį).
Pastabos: AATCC ir ASTM yra Amerikos bandymų standartai, JIS yra Japonijos bandymo standartas, ISO yra Europos bandymo standartas, GB yra Kinijos standartas, o labiausiai paplitę tarptautiniai standartai yra Amerikos standartai, ir jie visi yra dideli užsienio prekių ženklai Columbia (Kolumbija)
O THENORTHFACE (šiaurinė TNF pusė) ir tt kaip bandymo standartas, Kinijos standartas kelia žemus reikalavimus daugeliui bandymo rodiklių, be to, yra didelis atotrūkis nuo užsienio standartų.
antra dalis:
1. Lauko sporto audiniai: dažniausiai gaminami iš nailono, poliesterio ir kitų cheminių pluoštų audinių po papildomo apdorojimo: atsparūs vandeniui, kalandruoti, padengti sausa ir šlapia, laminuoti plėvelę ir atlikti kitus procesus, atsparūs vandeniui, pralaidūs drėgmei, pralaidūs orui, šilumai, atsparūs vandens slėgiui , atsparumas UV ir kitiems funkciniams audiniams. Kaip pasiekti šias funkcijas? Funkcija reiškia daugiapakopį papildomo apdorojimo procesą, kad būtų užtikrintas tekstilės audinių gaminio veikimas. Tolesnis apdorojimas apima daug nuorodų. Kaip gaminti šiuos lauko audinius, pirmiausia turime pradėti nuo šaltinio, šaltinis yra tekstilės marginimo ir dažymo gamykla.
1. Tekstilė
(1) Verpalai: verpalų kokybė lemia audinio kokybę, o verpalų stiprumas – audinio plyšimo kokybę. (Cheminio pluošto audinių verpalų skaičius žymimas D, kuris reiškia denierio skaičių, kuris tarptautiniu mastu dažnai naudojamas cheminių pluoštų ir natūralaus šilko smulkumui pavaizduoti; plyšimas: kuo geresnis verpalų stiprumas atliekant bandymą, tuo geresnis nusidėvėjimas atsparumas ir atsparumas dilimui.Laukinė aplinka gali geriau apsaugoti žmogaus organizmą).
(2) Tekstilė: pyndami verpalus į pilką audinį tekstilės mašinomis, sureguliuokite mašiną, kad sumažintumėte tokius defektus kaip skersinis, nulūžę metmenys ir ataudai, pilko audinio skylė ir sagtis.
2. Spausdinimas ir dažymas
Dažant dažymo gamykloje spalva turi būti priimtinose ribose, neturi būti yin ir yang spalvų. Audinio paviršiaus kokybė yra kvalifikuota. Be to, svarbu patikrinti fizines savybes:
(1) Rankų pojūtis: reikalingas minkštumas, o lauko sportiniai audiniai yra šiek tiek kieti. Šiuo metu yra sukurti nauji gaminiai, skirti pagerinti rankų pojūtį, tačiau lauko laisvalaikio audiniai yra minkštesni nei lauko sportiniai audiniai.
(2) Ataudų kreivumas: Amerikos standartiniam bandymo standartui AstmD3882 dažytiems audiniams reikia 3 procentų efektyvaus pločio, o languotam audiniui ir spausdintam audiniui reikia 2 procentų efektyvaus pločio, kad būtų laikomasi kvalifikuotų gaminių. (Jei ataudų nuokrypis viršys amerikietiško standarto ribas, po skalbimo drabužiai lengvai deformuosis, išsikraus, languotas margintas audinys bus asimetriškas ir neišvaizdus).
(3) Tankis: Amerikos standartinis testas ASTMD3775 reikalauja, kad metmenų ir ataudų tankis būtų ±3 procentų ribose.
(4) Svoris gramais: Amerikos standartinis testas ASTMD3776, kuris turi būti kvalifikuotas ± 3 proc.
(5) PH reikšmė: Amerikos standartinis testas AATCC-81 reikalauja 4.5-7.5 (žmogaus kūnas yra šiek tiek rūgštus, todėl nurodyta reikšmė yra silpnų rūgščių diapazone, tinkančiam žmogaus organizmui. Jei jis yra šarminis, oda bus lengvai stimuliuojama, sausa ir nepatogi).
(6) Plyšimo stiprumas: Amerikos standartinis testas ASTMD1424, atsižvelgiant į specifinius skirtingų audinių rūšių reikalavimus (plyšimas kilogramais KG, svarai LB ir niutonai N, kad būtų nurodyta audinio metmenų ir ataudų bandymo vertė, plyšimo kokybė turi įtakos drabužių patvarumui.atsparumas nusidėvėjimui).
(7) Pailgėjimo stiprumas: Amerikos standartinis testas ASTMD5034, atsižvelgiant į specifinius skirtingų audinių rūšių reikalavimus (kilogramai KG, svarai LB ir niutonai N, kad būtų nurodytos audinio metmenų ir ataudų bandymo vertės, pailgėjimo stiprumas yra geras arba blogai, o tai turi įtakos drabužių patvarumo atsparumui nusidėvėjimui).
(8) Siūlės slydimas: Amerikos standartinis testas ASTMD434, pagal specifinius skirtingų audinių rūšių reikalavimus (bandymo vertė išreiškiama MM, siūlės stiprumas geras arba ne, o tai turi įtakos drabužio siūlės slydimui).
(9) Susitraukimo greitis: Amerikos standartinis testas AATCC-135 reikalauja ±3 procentų metmenų ir ataudų kryptimi (jei susitraukimo greitis viršija 3 procentus, kelis kartus išskalbus tai turės įtakos drabužio dydžiui ir dydžiui) .
(10) Atsparumas šviesai: amerikietiško standarto bandymo AATCC-16E reikalavimai: konkrečios lempos veikiamos 4 lygiu 20 valandų ir 3 lygiu 40 valandų (daugiausia atsparios saulės spinduliams, dažniausiai dėvimi lauko drabužiai, kad saulės spinduliai nepatektų lauke tokios sporto šakos kaip slidinėjimas ir alpinizmas) Švitinimas nėra lengva pakeisti spalvą, iškilus pavojui, akį traukianti jo drabužių spalva patogi laukiant gelbėjimo).
(11) Spalvos atsparumas trynimui: Amerikos standartinio bandymo AATCC-8 reikalavimai: 4 sauso šlifavimo laipsnis, 3 šlapiojo šlifavimo laipsnis. (Tai reikalauja drabužių audinio blukimo laipsnio).
(12) Spalvų atsparumas vandeniui: Amerikos standartinio bandymo AATCC-107 reikalavimai: 4 spalvos pakitimo lygis, 3 dėmės lygis. (Dėl to reikia, kad spalvos pakitimas ir dėmės būtų vertinami atliekant medvilnės, nailono, poliesterio, vilnos, akrilo bandymą. , acetatas ir kiti medžiaginiai blokeliai).
(13) Spalvų atsparumas skalbimui skalbimo mašinoje: Amerikos standartinis testas AATCC-61-2A reikalavimai: 4 spalvos pakitimo lygis, 3 dėmės lygis. (Todėl spalvos pasikeitimas ir dažymas turi būti vertinamas atliekant medvilnės, nailono, poliesterio, vilnos bandymą , akrilo, acetato ir kitų audinių blokeliai).
(14) Spalvų atsparumas prakaitui: Amerikos standartinio bandymo AATCC-15 reikalavimai: 4 spalvos pakitimo lygis, 3 dėmės lygis. (Dėl spalvos pasikeitimo ir dėmės turi būti vertinama atliekant medvilnės, nailono, poliesterio, vilnos, akrilo bandymą. , acetatas ir kiti medžiaginiai blokeliai).
Pastabos: AATCC ir ASTM yra Amerikos bandymų standartai, JIS yra Japonijos bandymo standartas, ISO yra Europos bandymo standartas, GB yra Kinijos standartas, tarptautinis standartas yra labiausiai amerikietiškas standartas, o Kinijos nacionalinis standartas nustato mažiausią bandymo reikalavimus. ;
Spalvos atsparumas: nurodo audinio spalvos atsparumą, didžiausias yra 5, mažiausias - 1, o spalvų skirtumui spręsti naudojama amerikietiška standartinė pilka kortelė.
Užsienio didieji vardai, tokie kaip Columbia (Kolumbija) ir TheNorthFace (TNF North), dažniausiai naudoja aukščiau nurodytus 14 Amerikos standartinių duomenų kaip bandymo standartą. Tačiau kai kurie jautrumo spalvoms ir dažai negali įveikti savo defektų ir techninių sunkumų, o kai kuriuos rodiklius vis dar sunku arba neįmanoma pasiekti (įskaitant pažangiausią pasaulyje Destar.
Namuose ir užsienyje esantys žemos ir vidutinės klasės lauko drabužių prekės ženklai tam nekelia aukštų ar detalių reikalavimų. Net ir šių prekių ženklų audinių pirkėjai nėra visiškai susipažinę su fizinių savybių tikrinimo reikalavimais ir yra lengvai apgauti audinių tiekėjų. Žinoma, kokybės reikalavimai ir kaina taip pat turi daug įtakos.