Ako sa hovorí, v mravčom hniezde sa zrúti tisíckilometrový násyp. Tento princíp platí aj pre prispôsobenie batožiny. Dobrá batožina musí byť požehnaná kvalitnými doplnkami batožiny. Pracky na batožinu sú jedným zo základných doplnkov základnej batožiny. Ak si chcete prispôsobiť batožinu s vynikajúcou kvalitou Výber produktov a spojovacích prvkov by nemal byť nedbalý, aby nedošlo k ovplyvneniu celkovej kvality batožiny v dôsledku kvality spojovacích prvkov. Teraz sme vytriedili niektoré položky súvisiace s kontrolou kvality pracky na batožinu, aby ste im spoločne porozumeli.
V procese testovania sú dva hlavné aspekty spony:
Prvým je skúška ťahom, ktorá má hlavne zistiť únosnosť spojovacieho prvku. Je rozdelená do dvoch krokov na dokončenie:
1. Okamžitý ťahový test, používaný hlavne pre pracku, D pracku, slnečnú sponu, na testovanie pevnosti spony pri náhlom stretnutí so silnou ťažnou silou.
2. Hlavným princípom trvanlivého ťahového testu je určiť časovú hodnotu spojovacieho prvku pri zaťažení určitého závažia.
3. Nechýba ani detekcia počtu použití spony a neustále sa otvára a zatvára, aby sa testovalo, koľkokrát sa pracka zdeformuje.
Trojsmerná alebo viacsmerná detekcia pracky je zložitejšia.
Druhým je teplotný test, ktorý má hlavne otestovať únosnosť spojovacieho prvku pri nekonvenčnej teplote, ktorá sa delí na dva typy: vysoká teplota a nízka teplota
1. Vysoká teplota je zvyčajne nastavená na 70 stupňov Celzia
2. Nízka teplota je zvyčajne nastavená na mínus 30 stupňov
Čas je 24 hodín a potom sa testuje zmena intenzity.
Tretím je test soľným postrekom. Tento test slúži hlavne na sledovanie odolnosti spojovacích prvkov voči slanosti. Niektoré produkty je možné prepravovať iba po mori. Dlhodobá námorná prevádzka ovplyvní kvalitu produktov. Tento test je tiež rozdelený do dvoch krokov.
1. Namočte pracku do morskej vody na 72 hodín
2. Namočené spojovacie prvky dajte na slnko na 5-7 dní
3. Zmení sa testovacia sila veľmi po dokončení?
Existujú aj niektoré, ako napríklad test odolnosti voči kyselinám atď., Ktoré možno testovať podľa rôznych potrieb a materiálov. Spomedzi nich by sa mali kovové spojovacie prvky testovať aj na odolnosť proti hrdzi, korózii, odolnosť voči liečivám atď. Ak je pracka podrobená následnému spracovaniu, ako je galvanické pokovovanie, farbenie vodou, olejovanie a iné procesy, je potrebné ďalej testovať, či tieto dodatočné procesy sú kvalifikované.
Samozrejmosťou sú vyššie štandardné testy aplikované na extrémne športy, ako je potápanie. Certifikácia UL, certifikácia TS16949 a VDA6.0 štandardy nemôžu vyhovieť bežným výrobcom spojovacích materiálov.
Kontaktuj nás