Взагалі кажучи, водонепроникні тканини в основному можна розділити на два види, а саме на водовідштовхувальні тканини і водонепроникні тканини. У чому різниця між ними?
1. Водовідштовхувальні тканини зазвичай використовуються у виробництві курток, які мають дихаючі вимоги і певні водонепроникні характеристики.
Такого роду тканина є водовідштовхувальною, а на поверхню тканини різними хімічними матеріалами кріпиться шар ультратонкого «голчастого ложа», завдяки чому натяг на поверхні тканини менше, ніж зрощення води, а краплі води потрапляють на тканину. , замість того, щоб розтікатися і замочувати вологим, що є так званим ефектом листя лотоса.
Зазвичай нашими часто використовуваними технологіями боротьби з бризками є ламінування плівки PU та E-PTFE.
ПУ: Поділяється на PU-покриття і технологію ПУ-пресування. Вона схожа на технологію зонтичного і плащового покриття. Він трохи більш просунутий. Він використовує технологію повного блокування і навмисно не резервує діафрагми для проходження водяної пари. Повітропроникність вкрай погана. Ні.
Технологія багатошарового ламінування плівки E-PTFE: до репрезентативних тканин належать Gore-Tex, Event, SympaTex, Neoshell та ін., Які поділяються на 2 шари, 2,5 шари та 3 шари. Молекули води у вигляді крапель води не можуть проникати в мембрану молекул води у вигляді крапель води і молекул газу, таких як кисень і азот.
2. Водонепроникні тканини, які зазвичай використовуються в водонепроникному одязі, парасольках і зовнішніх виробах, відносяться до виготовлення гумової підошви на дні тканин. Як правило, існує два методи: покриття і ламінування.
Покриття полягає у використанні сухого прямого покриття або вологого покриття (затверділе покриття) та інших технологій нанесення на поверхню тканини лакофарбового агента з водонепроникними і влагопроницаемими функціями, завдяки чому пори на поверхні тканини закриваються лакофарбовим засобом. Або зменшена в певній мірі, незалежно від того, яка б рідка вода, водяна пара або повітря не могли проходити, щоб отримати певний водонепроникний ефект.
Ламінування являє собою композитний шар водонепроникного матеріалу за поверхнею тканини. У більшості випадків використовуються ламіновані (плівкові) матеріали, а також існують різні форми обробки, такі як капсульні волокна, компактні тканини і силіконізація, і зазвичай у внутрішньому шарі тканини, тобто люди часто говорять про водонепроникну мембрану.
Водонепроникна плівка об'єднує плівку з іншими тканинами матеріалу через процес обклеювання, утворюючи композитну тканину. Ці тканини, які використовуються для компаундування з плівкою, самі по собі не водонепроникні, такі як поліефірне волокно, нейлон тощо, тому, коли ми носимо водонепроникний одяг і стикаємося з сильним дощем, це все одно Ви побачите, як вода просочується в одяг, але внутрішній шар одягу сухий, і вода не просочується всередину. Це ефект водонепроникної плівки в середині композитної тканини.