Outdoorové cestovné batohy sú nepostrádateľným a dôležitým logistickým pomocníkom pri aktivitách spojených s outdoorom. S popularitou outdoorových aktivít v posledných rokoch sa nákup outdoorových batohov stal témou záujmu relevantných ľudí. Ako si vybrať vhodný outdoorový batoh je veľmi dôležité pre priateľov, ktorí s outdoorovými aktivitami začínajú.
1. Pozrite sa na kapacitu
Kapacita outdoorových cestovných tašiek je veľa, bežné sú 25L, 30L, 35L, 40L, 45L, 50L, 55L, 60L, 65L, 70L, 80L, 90L, 100L a pod. Veľkosť cestovnej tašky vhodnej pre ľudí rôznych výšok a typov postavy je rôzna. Cestovná taška správnej veľkosti spôsobí, že sa ľudia budú cítiť uvoľnene a pohodlne na tele.
2. Pozrite sa na čas cesty
Výber cestovnej tašky by mal zohľadňovať dĺžku itinerára, frekvenciu používania, typ outdoorových aktivít a typ prieskumnej oblasti. Cestovné tašky sú vyvinuté podľa rôznych scenárov a funkcií. Malé a stredne veľké cestovné tašky je možné použiť len na krátkodobé cestovanie. Preto si podľa rôznych itinerárov vyberajte rôzne batohy. Takzvaný jeden balík na cestu okolo sveta je iracionálne správanie.
3. Pozrite sa na prostredie cestovného ruchu
Malé batohy môžu vo všeobecnosti niesť menej ako 30 litrov materiálov, čo je vhodné na bežnú turistiku v predmestiach. Viacúčelový batoh pojme 30-55 litrov zásob a väčšinou sa používa na horolezectvo, sledovanie riek, prímestské hory alebo víkendové kempovanie. Veľký batoh na široké použitie pojme 55-80 litrov materiálu a dá sa použiť na stredne pokročilé a vysokohorské prechádzky. Veľký batoh expedičného typu unesie viac ako 80 litrov materiálu, vhodný na dlhodobé horské prechádzky a zámorské expedície.
4. Pozrite sa na nosný systém
Outdoorové batohy sa delia hlavne na tri typy: bežné batohy, batohy s vnútorným rámom a batohy s vonkajším rámom. Bežné batohy sú vhodné na cestovanie na krátke vzdialenosti s malým počtom predmetov a nízkou hmotnosťou. Vnútorný rámový batoh má vo vnútri batohu konštrukčný nosný systém, ktorý rovnomerne rozloží váhu na ramená a boky. Vonkajšie a vnútorné regály fungujú na rovnakom princípe, ale s nosným rámom na vonkajšej strane obe tašky unesú veľa nákladov.
5. Vyberte si farbu batohu
Ak sa chystáte cestovať do miest s častými aktivitami divokej zveri, odporúča sa zvoliť cestovnú tašku tmavšej farby, ako je čierna, šedá, tmavomodrá a pod.. Na bežné cestovanie voľte cestovnú tašku v pestrých farbách, napr. ako červená, žltá, zelená, modrá, oranžová atď. Neodporúča sa vyberať bielu pre cestovné tašky, jedna nie je odolná voči nečistotám a druhá je príliš svetlá.
6. Pozrite sa na materiál batohu
Plátenné cestovné tašky sú odolnejšie voči opotrebovaniu, nevýhodou však je, že ľahko premoknú, v mokrom sa ťažko sušia a taška je pomerne ťažká, takže je vhodná len na krátke výlety. Nylonové a polyesterové tkaniny sú ľahšie, neabsorbujú vlhkosť, neplesnia, rýchlo schnú a majú dobrú pevnosť na cestovanie na dlhé vzdialenosti.
7. Pozrite sa na značku
Kvalita produktov veľkých značiek je často zaručená, popredajný servis je lepší a cenová pozícia je primeraná. Voľba stupňa značky nie je len umiestňovaním spotrebiteľa, ale aj polohovaním kvality. Kvalitné výrobky budú lepšie z hľadiska funkcie a pohodlia. S výberom triedy cestovných tašiek samozrejme súvisí aj intenzita cvičenia a frekvencia používania. Spotrebitelia si môžu vybrať vhodné produkty známych značiek podľa svojich skutočných potrieb. .