Zunanji potovalni nahrbtniki so nepogrešljiv in pomemben logistični pomočnik pri udeležbi na prostem. S priljubljenostjo aktivnosti na prostem v zadnjih letih je nakup nahrbtnikov za zunanjost postal tema, ki skrbi pomembne ljudi. Kako izbrati ustrezen zunanji nahrbtnik, je zelo pomembno za prijatelje, ki se šele začnejo ukvarjati z aktivnostmi na prostem.
1. Poglejte kapaciteto
Obstaja veliko zmogljivosti zunanjih potovalnih torb, običajne so 25L, 30L, 35L, 40L, 45L, 50L, 55L, 60L, 65L, 70L, 80L, 90L, 100L in tako naprej. Velikost potovalne torbe, ki je primerna za osebe različnih višin in postave, je različna. Potovalna torba prave velikosti bo poskrbela za sproščen in udoben občutek na telesu.
2. Poglejte čas potovanja
Pri izbiri potovalne torbe je treba upoštevati dolžino poti, pogostost uporabe, vrsto aktivnosti na prostem in vrsto območja raziskovanja. Potovalne torbe so razvite glede na različne scenarije in funkcije. Majhne in srednje velike potovalne torbe se lahko uporabljajo samo za kratkoročna potovanja. Zato glede na različne poti izberite različne nahrbtnike. Tako imenovani en paket za pot okoli sveta je neracionalno vedenje.
3. Poglejte turistično okolje
Majhni nahrbtniki lahko na splošno prenesejo manj kot 30 litrov materiala, kar je primerno za splošno pohodništvo v predmestju. Večnamenski nahrbtnik lahko nosi 30-55 litrov zalog in se večinoma uporablja za plezanje, sledenje rekam, v primestnih gorah ali kampiranje ob koncu tedna. Velik nahrbtnik za široko uporabo lahko nosi 55-80 litrov materiala in se lahko uporablja za srednješolske in planinske pohode. Velik ekspedicijski nahrbtnik lahko nosi več kot 80 litrov materiala, primeren za dolgotrajne gorske sprehode in čezmorske odprave.
4. Poglejte nosilni sistem
Zunanji nahrbtniki so v glavnem razdeljeni na tri vrste: navadni nahrbtniki, nahrbtniki z notranjim okvirjem in nahrbtniki z zunanjim okvirjem. Navadni nahrbtniki so primerni za potovanja na kratke razdalje z malo predmeti in majhno težo. Nahrbtnik z notranjim okvirjem ima znotraj nahrbtnika strukturni podporni sistem, ki enakomerno porazdeli težo na ramena in boke. Zunanji in notranji regal delujeta po istem principu, vendar z nosilnim okvirjem na zunanji strani lahko obe vreči preneseta veliko bremena.
5. Izberite barvo nahrbtnika
Če boste potovali v kraje s pogostimi aktivnostmi divjih živali, je priporočljivo izbrati potovalno torbo temnejše barve, kot je črna, siva, temno modra itd. Za običajna potovanja izberite potovalno torbo svetlih barv, npr. kot rdeča, rumena, zelena, modra, oranžna itd. Za potovalne torbe ni priporočljivo izbrati bele barve, ena ni odporna na umazanijo, druga pa je presvetla.
6. Poglejte material nahrbtnika
Platnene potovalne torbe so bolj odporne proti obrabi, slabost pa je, da se zlahka zmočijo, mokre je težko posušiti, torba pa je razmeroma težka, zato je primerna le za krajša potovanja. Najlonske in poliestrske tkanine so lažje, ne absorbirajo vlage, plesni, se hitro sušijo in imajo dobro trdnost za potovanja na dolge razdalje.
7. Poglejte blagovno znamko
Kakovost izdelkov velikih blagovnih znamk je pogosto zagotovljena, poprodajne storitve so boljše, cenovno pozicioniranje pa razumno. Izbira razreda blagovne znamke ni samo pozicioniranje potrošnika, ampak tudi pozicioniranje kakovosti. Izdelki visoke kakovosti bodo boljši v smislu funkcionalnosti in udobja. Seveda pa je izbira razreda potovalnih torb povezana tudi z intenzivnostjo vadbe in pogostostjo uporabe. Potrošniki lahko izberejo ustrezne izdelke znanih blagovnih znamk glede na svoje dejanske potrebe. .