Ikvienam ir jāzina vārdi "PU pārklājums", tātad, kas tieši ir PU? No kāda materiāla tas sastāv? Kā tas ir pārklāts? Zemāk es īsumā iepazīstināšu ar dažām kopīgām zināšanām šajā jomā, lai apspriestu ar jums, cerot palīdzēt jums iegūt zināmu uztveres izpratni par PU pārklājuma jēdzienu.
PU patiesībā ir poliuretāns. Tās veiktspēju galvenokārt raksturo nodilumizturība, šķīdinātāja izturība un zemas temperatūras izturība (zem 30°C), laba ūdensizturīgība un mitruma caurlaidība, vēja izturība un maigums. Parasti tā ir piena balta emulsija. Audumus, piemēram, audumu un neaustus audumus, var salikt dažādos audumos vai oderējumos, un tos var apstrādāt un salikt ar vairāk nekā diviem vai trim dažādu īpašību plēvju slāņiem. Mēs parasti nonākam saskarē ar plāna pārklājuma PU izstrādājumiem, kurus galvenokārt izmanto āra apģērbu un maisiņu audumu PU pārklājumam. Piemēram, PU pārklājuma produkti ir arī tādi izstrādājumi kā ādas imitācija (mākslīgā āda), matēta zamšāda un citi izstrādājumi. Poliuretāna PU pārklājums var veidot daudzus daudzfunkcionālus tekstilizstrādājumus ar augstu pievienoto vērtību, kurus plaši izmanto apģērbu, dekorēšanā, militārajās un citās nozarēs.
PU pārklājuma solis ir sadalīts tā pārklājuma formā, ko var vienkārši iedalīt poliuretānā uz ūdens un šķīdinātāja bāzes. Plēves veidojošās īpašības uz šķīdinātāja bāzes ir labas, spēcīga saķere ar audumiem, augsta ūdens spiediena izturība, vairāk piemērota ūdensnecaurlaidīgiem un mitrumu caurlaidīgiem pārklājumiem. Tomēr šķīdinātāja tipam ir noteikta toksicitāte un uzliesmojamība, un tas nav videi draudzīgs.
PU pārklājuma līdzeklis ir bloka polimērs, kas sastāv no mīksta segmenta un cietā segmenta, kas atkārtojas pārmaiņus. Mīkstais segments padara PU mīkstu un elastīgu. Tas sastāv no poliētera vai poliestera diola. Tās molekulmasas lielums var ietekmēt arī PU maigumu un cietību. Cietais segments padara PU izturību un elastīgu moduli. Tas sastāv no dažādiem diizocianātiem un ķēdes paplašinātāja. Abu attiecība un izejvielu struktūra var noteikt un ietekmēt produkta veiktspēju.
Sintēzes metode parasti ir izgatavota no diizocianāta, poliestera diola vai poliētera diola plus ķēdes paplašinātāja un katalizatora, izmantojot šķīduma polimerizāciju vai lielapjoma polimerizāciju. Būtībā granulētas vai pulverveida formas var iegūt beztaras polimerizācijas ceļā. Ūdens emulsijas tipu var izgatavot ar emulgatoru vai pašemulsiju, ieviešot hidrofilas grupas. Šķīdinātāja tips ir izgatavots no dažādiem organiskiem šķīdinātājiem pēc vajadzības.
Pārklājuma apstrādes tehnoloģija ietver sausu metodi, mitru metodi, karstās kausēšanas metodi, pārnešanas metodi, savienošanas metodi utt. Starp tiem sausā metode ir visplašāk izmantotā. Sausā metode ir vienmērīgi pārklāt pārklājuma vircu uz pamatnes auduma ar mēteli. , Pēc sildīšanas, lai izgarotu šķīdinātāju vai ūdeni, pārklājums veido plēvi uz auduma virsmas. PU plānais pārklājums ir augstas kvalitātes produkts sausā tiešā pārklājumā, ko galvenokārt izmanto apģērbu audumiem.
Ir daudz poliuretāna PU pārklājuma materiālu īpašību un veidu. Kas attiecas uz citiem produktiem un lietojumiem, mēs tos šeit neieviesīsim pa vienam.
Turklāt ļaujiet man teikt, ka es izmantoju politetrafluoretilēna (PTFE) filmu, ko es aptuveni iemācījos pēc darba, veicot nesenos pētījumus lielā PU pārklājuma materiālu uzņēmumā. Saskaņā ar attiecīgā personāla ieviešanu dažas (PTFE) plēves ir arī pārklātas un pārklātas ar poliuretāna (PU) plēves slāni, lai izgatavotu ūdensnecaurlaidīgu un elpojošu kompozītmateriālu plēvi.
Poliuretāna un PTFE plēves kompozītfilma tiek izgatavota ar sausu metodi. Izmantojot jauktu šķīdinātāju, PU var labi savienot ar PTFE materiāla virsmu. Poliuretāna līmi uzklāj uz PTFE plēves, izmantojot ārsta asmens procesu.
Šīs kompozītmateriālu plēves mitruma caurlaidība samazinās, palielinoties plēves biezumam, un otrādi. Poliuretāns, ko izmanto kompozītmateriāla plēvē, ir termoplastiska līme. Pēc tam, kad kompozītmateriāla plēve ir savienota ar audumu ar termokompresiju, var iegūt ūdensnecaurlaidīgu audumu ar labu ūdens atgrūdību.