Vispārīgi runājot, ūdensizturīgos audumus galvenokārt var iedalīt divos veidos, proti, ūdensnecaurlaidīgos audumos un ūdensnecaurlaidīgos audumos. Kāda ir atšķirība starp tām?
1. Jaku ražošanā parasti izmanto ūdeni atgrūdošus audumus, kuriem ir elpojošas prasības un noteiktas ūdensnecaurlaidīgas īpašības.
Šāda veida audums ir ūdeni atgrūdošs, un uz auduma virsmas ar dažādiem ķīmiskiem materiāliem ir piestiprināts īpaši smalkas "adatas gultas" slānis, lai auduma virsmas spriegums būtu mazāks par ūdens kohēziju. , un uz auduma nokrīt ūdens pilieni. , nevis izklīst un izmirkt, kas ir tā sauktais lotosa lapas efekts.
Parasti mūsu plaši izmantotās pretšļakatu tehnoloģijas ir PU un E-PTFE plēves laminēšana.
PU: tas ir sadalīts PU pārklājumā un PU presēšanas tehnoloģijā. Tas ir līdzīgs lietussarga un lietusmēteļa tehnoloģijai. Tas ir nedaudz progresīvāks. Tas izmanto pilnīgu bloķēšanas tehnoloģiju un apzināti nerezervē atveres ūdens tvaiku caurlaidei. Gaisa caurlaidība ir ārkārtīgi slikta. Nē.
E-PTFE daudzslāņu plēves laminēšanas tehnoloģija: reprezentatīvie audumi ietver Gore-Tex, Event, SympaTex, Neoshell u.c., kas ir sadalīti 2 slāņos, 2,5 slāņos un 3 slāņos. Ūdens molekulas ūdens pilienu veidā nevar iekļūt ūdens molekulu membrānā ūdens pilienu un gāzes molekulu, piemēram, skābekļa un slāpekļa, veidā.
2. Ūdensnecaurlaidīgi audumi, ko parasti izmanto ūdensnecaurlaidīgam apģērbam, lietussargiem un āra izstrādājumiem, attiecas uz gumijas zolīšu izgatavošanu audumu apakšā. Parasti ir divas metodes: pārklāšana un laminēšana.
Pārklāšanai izmanto sauso tiešo pārklājumu vai slapjo pārklājumu (sacietējušu pārklājumu) un citas tehnoloģijas, lai uz auduma virsmas uzklātu pārklājuma līdzekli ar ūdensnecaurlaidīgām un mitrumu caurlaidīgām funkcijām tā, lai auduma virsmas poras aizvērtu. pārklājuma līdzeklis. Vai arī samazināts līdz noteiktam līmenim, neatkarīgi no tā, vai šķidrs ūdens, ūdens tvaiki vai gaiss var iziet cauri, lai iegūtu noteiktu ūdensizturīgu efektu.
Laminēšana ir salikts ūdensnecaurlaidīga materiāla slānis aiz virsmas auduma. Vairumā gadījumu tiek izmantoti laminēti (plēves) materiāli, ir arī dažādas apstrādes formas, piemēram, kapsulu šķiedras, kompaktie audumi un silikonizācija, un parasti auduma iekšējā slānī, tas ir, cilvēki bieži saka, ka ūdensnecaurlaidīga membrāna.
Ūdensnecaurlaidīgā plēve līmēšanas procesā apvieno plēvi ar citiem materiāla audumiem, veidojot kompozītmateriālu. Šie audumi, ko izmanto savienošanai ar plēvi, paši par sevi nav ūdensizturīgi, piemēram, poliestera šķiedra, neilons utt., tāpēc, kad mēs valkājam ūdensnecaurlaidīgu apģērbu un saskaramies ar stipru lietu, jūs joprojām redzēsiet, ka apģērbā iesūcas ūdens, bet iekšējais slānis. apģērba gabals ir sauss, un tajā neiesūcas ūdens. Tā ir ūdensnecaurlaidīgās plēves efekts kompozītmateriāla vidū.