J: Vai ūdeni atgrūdošā mugursoma ir ūdensnecaurlaidīga mugursoma?
A: Ūdensnecaurlaidīgā mugursoma nav ūdensnecaurlaidīga mugursoma. Lai gan starp abiem ir tikai viena vārda atšķirība, abu ūdensizturība ir pilnīgi atšķirīga. Ja vēlaties izprast atšķirību starp abiem, vispirms ir jāizdomā, uz ko attiecas ūdens atgrūšanas un hidroizolācijas jēdzieni.
Neatkarīgi no tā, vai tā ir ūdensnecaurlaidīga mugursoma vai ūdensnecaurlaidīga mugursoma, tās funkcija ir atkarīga no auduma veiktspējas. Pašai mugursomai šie efekti nav, jo audumam ir atbilstošas īpašības, tāpēc gatavajai mugursomai būs atbilstošā funkcija.
Ūdeni atgrūdošs audums attiecas uz hidrofobu savienojumu nogulsnēšanos uz šķiedras virsmas, atstājot poras uz auduma virsmas, cauri var iziet arī gaiss un ūdens tvaiki, parasti uz tās veidojas ūdens pilieni (piemēram, lotosa lapu ūdens pilieni). auduma virsmu, un nebūs iespiešanās un difūzijas. Un samitriniet mugursomas iekšpusi, lai sasniegtu ūdeni atgrūdošu funkciju kā lotosa lapa. Tomēr ūdensnecaurlaidība nav īsti ūdensizturīga, bet gan tādēļ, lai samazinātu ūdens uzsūkšanos no auduma, lai ūdens varētu "izvilkt" pa auduma virsmu, un ūdens tajā iesūktos pēc ilgāka laika.
Ūdeni atgrūdošā apstrādē izmanto dažādus ķīmiskus materiālus, lai uz auduma virsmas piestiprinātu īpaši smalku "adatu gultņu" slāni, lai auduma virsmas spriegums būtu mazāks par ūdens saliedēšanas spēku, tāpēc ūdens. pilieni veidos ūdens pilienus un aizritēs, nevis izkliedēsies un mērcēs. Ja šis adatas pamatnes struktūras slānis ir saplacināts vai pārklāts ar eļļas traipiem, auduma ūdensnecaurlaidība ievērojami samazināsies vai pat sāks absorbēt ūdeni. Auduma ūdeni atgrūdošā iedarbība pakāpeniski vājinās vai pat neizdosies, mazgājot un ilgstoši lietojot.
Ūdensizturīgs audums attiecas uz tauku, parafīna, gumijas vai dažādu termoplastisku sveķu slāņa pārklāšanu uz auduma virsmas, lai aizpildītu poras uz auduma virsmas, lai sasniegtu hidroizolācijas mērķi, bet tajā pašā laikā audums nav elpojošs. Pašreizējā ūdensnecaurlaidīgā apstrādē bieži tiek izmantota ūdensnecaurlaidīga plēve, lai novērstu ūdens molekulu iekļūšanu, taču pati plēve ir pārāk trausla, tāpēc ir jāpaļaujas uz virsmas auduma, plēves un iekšpuses sadarbību, lai sasniegtu ūdensnecaurlaidības funkciju. . Ūdensnecaurlaidīgi audumi tiek klasificēti dažādās pakāpēs, ņemot vērā to atšķirīgās ūdensnecaurlaidības spējas. No IPX1 līdz IPX8, jo augstāka pakāpe, jo labāks ir hidroizolācijas laiks un efekts. Audumus ar augstu hidroizolācijas pakāpi var izmantot niršanai, un ūdensnecaurlaidības efekts ir īpaši labs.
Piemēram, kad ārā ir pēkšņs lietus, ja ir neliels lietus, ja pastaigājaties lietū ar ūdeni atgrūdošu mugursomu, lietus ūdens īsā laikā neiekļūs mugursomā, un ūdens pilieni var slīd lejā no mugursomas lotosa lapu formā. Tomēr, ja tas aizņem ilgu laiku, mugursomas iekšpuse var būt arī piesūcināta ar lietus ūdeni, un slapjuma pakāpe ir saistīta ar ūdens pilienu daudzumu un uzturēšanās laiku. Ūdensizturīgā mugursoma ir atšķirīga. Pat tad, ja tā ilgstoši tiek pakļauta lietus iedarbībai, ūdensizturīgo mugursomu tik un tā aizsprosto lietus ūdens un pasargās somas saturu no samirkšanas.