Daudziem jauniem ceļotājiem, ceļojot ar smagu somu, var būt grūts darbs.
Sākot ar ikdienas izbraukumiem, ceļojumiem un beidzot ar kempingiem, jūs nēsāsit mugursomu visa procesa laikā.
Ultralight gear tends to be expensive, but you don't have to spend too much money to reduce the weight of a pack, and with a little skill, you can lighten your load and enjoy hiking with ease.
Below, we've listed some simple ways to start lightening your backpack. It's easier than you might think, and it'll save you some money while saving weight, so let's explore it together.
1. Izmantojiet vieglus pārgājienu apavus, nevis pārgājienu zābakus:
Papildu mārciņa uz kājām ir kā papildu piecas mārciņas uz muguras. Smagie apavi var nogurdināt pārgājienā, padarot tos par lielisku vietu svara zaudēšanai.
Many times, hikers prefer tall, heavy boots to protect their ankles, but there is a growing belief that it's actually better to let the ankle joint handle uneven terrain than to stay stiff and transmit the impact to the knee.
Turklāt vieglākus apavus ir vieglāk uzvilkt un novilkt, tie ir ērtāk valkājami un labāk elpo, tāpēc arī jūs varat efektīvi samazināt tulznu veidošanos.
2. Lietus necaurlaidīgas kapuces jakas vietā:
Any jacket that sits outside in the rain for more than a few hours will get soaked, and no matter what you wear, you'll get wet eventually.
Those expensive and heavy waterproof breathable clothes either get soaked from the outside, or you'll get soaked from the inside with sweat.
So, in warmer climates, why spend so much money on clothes that don't really keep you dry but double the weight?
Vieglas lietus kapuces nodrošina nedaudz mazāku aizsardzību pret ūdeni, taču sver (un maksā) daudz mazāk nekā smags{0}}Goretex apvalks.
Plus, they're more breathable, so you can wear them hiking without worrying about sweating in a storm.
They're great for hiking in light to moderate rain or moving around camp without getting soaked in sweat.
3. Maza mugursoma lielas mugursomas vietā:
Jo vairāk vietas ir jūsu mugursomā, jo vairāk vēlaties nēsāt līdzi.
Most backpackers don't have a full pack, so having a smaller pack will also force you to have a better choice of what you're carrying, which is a great start - lightweight.
Ja lielākā daļa jūsu pārgājiena laika ir tikai 1-2 dienas, tad atmetiet 70L iepakojumu un iesaiņojiet 40-50L iepakojumu.
4. Izmantojiet plastmasas atkritumu maisus, nevis mugursomas ūdensnecaurlaidīgus maisiņus:
Plastmasas maisiņš ir daudz lētāks un vieglāks nekā ūdensnecaurlaidīga mugursoma, un lielākus plastmasas maisiņus ir viegli atrast, un tie ir daudz ūdensizturīgāki nekā mugursomas ūdensnecaurlaidīga soma.
Plastmasas maisiņus var ievietot arī jūsu mugursomā, lai noturētu piederumus jūsu iepakojumā, kas neļaus lietus ūdenim izmērcēt rīkus pēc iekļūšanas iepakojumā.
5. Paštaisītas pirmās palīdzības aptieciņas iegādāto aptieciņu vietā:
Lielākajai daļai ceļotāju, kas ceļo ar mugursomu, līdzi ir pirmās palīdzības aptieciņa, un iegādātie gatavie{0}}pirmās palīdzības aptieciņas būtībā ir vienādas konfigurācijas, un ir daudz medikamentu un rīku, kas nav pielāgoti jums.
Ja izgatavojat pats savu pirmās palīdzības komplektu ārpus telpām, konfigurējiet personalizētu pirmās palīdzības komplektu atbilstoši savam fiziskajam stāvoklim, konkrētajam maršrutam un videi.
Nēsājiet līdzi visu nepieciešamo, kas ievērojami samazinās pirmās palīdzības komplekta svaru.
6. Apstrādājiet drēbes ar permetrīnu, nevis nēsājiet līdzi pesticīdus:
Permethrin is the "secret ingredient" in insect repellent clothing you see in stores.
Just a few minutes before you set off, spray onto your clothes so any of your clothes can become "insect repellants" so you don't have to carry insecticide to ward off mosquito infestations.
7. Pārnēsājiet šampūnu, sauļošanās līdzekli, zobu pastu utt. flakonos:
You can't use up an entire bottle of shampoo, sunscreen, toothpaste or hand sanitizer on a single hike, so don't bring the full package, all sizes of bottles are perfect to hold these according to dosage.
You don't have to carry large bottles to pack by filling these small bottles as you need them before you set off.
8. Pilnas gatavošanas sistēmas vietā izmantojiet kabatas plīti:
Āra gāzes plīts galvenās daļas ir degvielas tvertne un deglis, ar kabatas plīti jums vienkārši jāpieskrūvē degļa galva tieši uz degvielas tvertnes un jāuzliek katls, lai gatavotu, ļoti vienkārši.
9. Nerūsējošā tērauda katla vietā izmantojiet nelielu alumīnija katlu:
Lai gan nerūsējošā tērauda virtuves trauki ir spēcīgi, par pieņemamu cenu un izturīgi, tie ir smagi, savukārt alumīnija virtuves trauki ir vieglāki, un anodētais alumīnijs patiesībā ir vieglāks par titānu un viegli tīrāms, tikai nedaudz mazāk izturīgs.
Nerūsējošā tērauda kombinēto katlu nomaiņa ar alumīnija oksīda traukiem arī ir efektīvs veids, kā efektīvi samazināt aprīkojuma svaru.
Pieredzējuši ceļotāji mēdz izvēlēties vienkāršākās kempinga maltītes. Viņi tērē ļoti maz laika ēdiena gatavošanai, un maltītes pagatavošanai parasti ir vajadzīgas tikai 2–3 tases verdoša ūdens un neliels alumīnija oksīda katliņš.
10. Šķīvji un bļodas ir bezjēdzīgi:
Simple meals are the way to go, and if you're alone or in a small group eating straight from the pot, you can cut down on post-meal washes and messes in your backpack.
Īpaši garos pārgājienos bļodas un šķīvji ir gandrīz bezjēdzīgi.
11. Izmantojiet ūdens filtru:
Ūdens ir viena no smagākajām pakas daļām, un, ja takā ir daudz ūdens, noteikti izmantojiet ūdens filtru, lai samazinātu līdzi ņemamā dzeramā ūdens daudzumu.
A simple, efficient water filter that's light enough to save a lot of pack weight.
13. Plastmasas un sveķu ūdens maisiņi metāla ūdens pudeļu vietā:
Tādam pašam tilpumam mīksts, saspiežams hidratācijas maisiņš ir pat daudz vieglāks nekā cieta plastmasas ūdens pudele, nemaz nerunājot par metāla ūdens pudeli.
Plus, they roll up to take up less space when you're not using them.
13. Kabatas nazis, nevis daudzfunkcionāls rīks:
Arvien vairāk ceļotāju izvēlas vairākus{0}}instrumentus, tostarp skrūvgriežus, knaibles, stiepļu noņēmējus, īlenus un daudz ko citu.
Šis vairāku{0}}rīks parasti ir daudz smagāks nekā mazs salokāms rīks, piemēram, Šveices armijas nazis.
Iespējams, jūs savā kempingā reti izmantojat dažus no daudzajiem{0}}rīkiem, tāpēc bieži vien pietiek izvēlēties tādu saliekamo nazi kā Šveices armijas nazis atbilstoši faktiskajai situācijai un videi.
14. Litija akumulatora priekšējie lukturi aizstāj lieljaudas kabatas lukturīšus:
In the wilderness, you only need about 100 lumens for a night hike, and 30-50 lumens is enough to safely perform camp missions, and it's not necessary at all.
Izvēlieties vieglu priekšējo lukturi, kas ir daudz vieglāks par -jaudas lukturīti, un, ja varat, litija baterijas ir vieglākas un kalpo ilgāk nekā sārma baterijas, mēģiniet izmantot litija baterijas.
15. Piepūšamo gulēšanas paliktņu vietā izmantojiet slēgtus-šūnu putu paliktņus:
Slēgtie{0}}šūnu putu spilventiņi ir viegli, un tos var arī viegli salocīt dažādās formās, neuztraucoties par pārduršanu vai plākstera maisiņa nēsāšanu.
Ja tas ir saplaisājis, pielīmējiet to ar līmlenti, un tas neietekmēs lietošanu.
Ja jūsu soma ir pārāk smaga, jums vajadzētu apsvērt iespēju nomainīt piepūšamo gulēšanas paliktni uz putuplasta ūdens spilventiņu.
16. Spilvenu vietā iesaiņojiet rezerves drēbes somās:
Šī ir ļoti efektīva metode, jo, dodoties pārgājienā, noteikti jāņem līdzi rezerves apģērbs.
Ievietojiet tos mazā maisiņā, lai izmantotu kā spilvenu, nevis atsevišķu kempinga spilvenu.
Svarīgs īpaši{0}}vieglā svara princips ir atrast vairākus lietojumus jau esošajam aprīkojumam, nevis pārvadāt konkrētāku aprīkojumu, kas paredzēts noteiktām vajadzībām.
Spilveni ir labs piemērs.
Tā sauktais-vieglums ir atrast līdzsvaru starp kempinga komfortu un pastaigas komfortu.
Iesācējiem mugursomas apmeklētājiem šīs metodes var efektīvi samazināt mugursomas svaru.
Ar vieglāku slodzi jūs varat staigāt tālāk un ātrāk ar pēc iespējas mazāku nogurumu.