Kiekviename plėvelės kvadratiniame centimetre išsidėstę šimtai milijonų netaisyklingų porų. Šios poros yra mažesnės nei vandens molekulės, bet didesnės nei žmogaus prakaito molekulės! Žmogaus kūno prakaitas gali būti sklandžiai pašalinamas per šias mažas skylutes, kad būtų užtikrinta vandeniui atspari ir kvėpuojanti funkcija.
Kadangi dujos, esančios arti žmogaus kūno, bus gana karštos, o slėgis bus didesnis nei išorinių dujų, prakaitas bus automatiškai išleidžiamas veikiant šiam slėgiui; tuo pačiu, kadangi plėvelės poros ant audinio yra labai mažos, vėjas nepraeina, todėl pasižymi puikiomis savybėmis. Vėjo nepraleidžianti funkcija.
Vis dar žinau PU ir PTFE plėvelės vėdinimo principą.
Ankstesniame atsakyme minėjau "pūkuotą". Čia minimas „pūkas“ reiškia plėvelės struktūrą mikroskopiniu požiūriu. Plėvelės paruošimo procesas yra tiesiogiai susijęs su oro pralaidumu, todėl tarpas tarp plėvelės konstrukcijų yra didelis (purus). Žinoma, ventiliacijos našumas bus stipresnis.
Jei sunku suprasti, galite kreiptis į kempinės paviršių.
Žemiau esančioje nuotraukoje yra mikrostruktūros diagrama
Kitas PU plėvelės kompozitinio audinio mikrostruktūros pjūvis vaizdas, viršutinė dalis yra PU danga, o apatinė dalis yra audinys
Neperšlampamų ir kvėpuojančių lauko medžiagų principas yra tas pats, kad medžiagos oro angos būtų tarp vandens ir dujų molekulių. Šis principas yra visiems gerai žinomas, tačiau konkretus metodas, naudojamas jam pasiekti, yra absoliuti verslo paslaptis.
1, mont-bell vandeniui atsparaus audinio trijų lygių sistema
Kaip pasaulyje pirmaujanti neperšlampamų viršutinių drabužių gamintoja, mont-bell supranta, kad reikalavimas dėl aukštos kokybės neperšlampamų viršutinių drabužių nėra toks paprastas kaip „neperšlampamas“. Skirtingi žmonės skirtingai vertina viršutinių drabužių pralaidumą orui, svorį, lygiavertį tūrį ir kainą. Dėl skirtingų reikalavimų mont-bell naudoja tris skirtingus vandeniui atsparius audinius, skirtus skirtingoms reikmėms.
2. Gore-Tex
Didelio pripažinimo sulaukęs „Gore-Tex“ pasižymi dideliu atsparumu vandeniui ir kvėpavimui, todėl tai yra pasirinkimas gaminant aukščiausios klasės viršutinius drabužius. Pats Gore-Tex yra labai plonas išplėstos politetrafluoretileno plėvelės ePTFE (expandedPoly-Tetra-Fluoro-Ethylene) sluoksnis, kuris dedamas ant audinio sumuštiniu būdu. Jam būdinga 1,4 milijardo mažų skylių viename kvadratiniame colyje. Kiekvienos skylės dydis yra tik 1/20 000 vandens lašelio, tačiau ji yra 700 kartų didesnė už vandens garų molekulę, todėl ji leidžia tik vandens garams, bet ne vandens dėmėms. Vandens slėgio laipsnis siekia net 45,{15}}mm, o oro pralaidumas – net 13 500 g/m2/24 val., todėl jis turi puikią vandeniui atsparią ir kvėpuojančią funkciją.
3. Dry-Tec vandeniui atspari kvėpuojanti membrana
Tiems, kuriems reikia ypatingo lengvumo, mont-bell specialiai sukurtas Dry-Tec brezentas, kurio atsparumas vandeniui yra iki 30,000mm vandens slėgis, panašus į Gore-Tex. taip pat atsparus vandeniui iki 6,000g/㎡/24 val. Oro pralaidumas yra 1/3 lengvesnis nei Gore-Tex, o lygiavertis tūris yra beveik perpus mažesnis. Tai naujos kartos super PU vandeniui atspari ir kvėpuojanti membrana, kurią sukūrė mont-bell. Jo paslaptis – maišyti poliuretano (poliuretano) ir keramikos (silicio anglies) technologijas, o sintezei naudoti trijų sluoksnių struktūrą. Apatinis sluoksnis yra labai kieta plėvelė, surišanti audinį ir atspari vandens slėgiui. Mikroporos yra tik 0,1 mm dydžio. Centras yra labai kvėpuojantis sluoksnis su didesnėmis mikroporomis (5-10 mm), o paskutiniame sluoksnyje yra silikonizuotos anglies. , Plona ir dilimui atspari apsauginė plėvelė, kurios porų dydis 5mm. Dėl šios unikalios struktūros Dry-Tec yra išskirtinai atsparus vandeniui ir kvėpuojantis, tačiau tuo pat metu lengvas. Kiti Dry-Tec privalumai: sumažintas tūris yra labai mažas, jis yra labai plaunamas ir atsparus dilimui, o tai labai tinka aktyviai sportuojančių žmonių poreikiams. (1 mm yra 1/1000 mm)
4. Craghoppers AquaDry ir AquaDryPro vartotojams
5. „AquaFoil“ vartotojas „Berghaus“.
6. Dentex yra pirmasis vietinis vandeniui atsparių ir kvėpuojančių audinių gamintojas. Anksčiau jis daugiausia tarnavo kariuomenėje, tačiau nuo 2002 m. jis buvo naudojamas civiliams.
7. Neperpučiama vėjo ir kvėpuojanti medžiaga, kurią gamina Activent American Gore Company, kuri yra šiek tiek atspari vandeniui.
8. Vamzdis Tai lietaus, vėjo ir kvėpuojanti medžiaga, kurią sukūrė MountainHardware Company. Jis vadinamas gyvu sausikliu ir yra vėjo, lietaus ir sniego priešas gamtoje.
9. Itin lengva vandeniui atspari medžiaga iš DryLoftGore, naudojama miegmaišių striukėms ir aukščiausios klasės pūkinėms striukėms gaminti.
10. Omni-Dry
Pačios Columbia kompanijos sukurta higroskopinė ir greitai džiūstanti medžiaga, šis audinys gali ne tik greitai sugerti vandenį, bet ir efektyviai išnešti vandenį į audinio išorę, kad išgaruotų. Jo vandens sugeriamumas tris kartus viršija įprastą medvilninį audinį, o garavimo greitis yra dvigubai didesnis nei įprasto medvilninio audinio, todėl dėvėtojas gali būti sausas ir patogus bei tinkamas dalyvauti įvairiose lauko veiklose. Ši medžiaga daugiausia naudojama marškinėlių, marškinių, laisvalaikio kelnių ir kt.
11. Omni-Tech
Omni-Tech yra Columbia kompanijos patentas, jis turi tokią pat vandeniui, vėjui ir kvėpuojančią funkciją kaip ir Gore-Tex medžiaga. Audinio paviršius padengtas vandeniui atsparia DWR (DurableWaterRepellent) danga, todėl lietaus vanduo negali prasiskverbti. Be to, ant apatinio audinio sluoksnio prispaudžiama kvėpuojanti plėvelė, kuri padeda pašalinti prakaitą, o jungties apdorojimas klijais leidžia atlikti profesionalias funkcijas atšiaurioje aplinkoje. Net po 20 plovimų jis vis tiek gali išlaikyti 80 procentų atsparumą vandeniui.
12. Outlast
„Outlast“ yra medžiaga, kurią galima pavadinti žmogaus termoreguliatoriumi, kuris sugeria, kaupia ir išskiria kūno šilumą, todėl mūsų organizmas gali palaikyti normalią kūno temperatūrą esant ekstremalioms oro sąlygoms. Dažnai naudojama kaip apatinių ir kojinių medžiaga (kurį naudoja Lorpen).
13. TexApore yra vandeniui, vėjui ir orui pralaidi medžiaga, sukurta JackWolfSkin.