Rudenį, kai orai ne tokie karšti, daugelis lauko sporto entuziastų laisvalaikiu rinksis alpinizmą, norėdami geriau pajusti gamtos magiją ir grožį. Palyginti su kitais žaidimo būdais, alpinizmui lauke reikia neštis šiek tiek daugiau daiktų, todėl labai svarbu pasirinkti kokybišką alpinizmo krepšį. Taigi, kaip išsirinkti tinkamą alpinizmo krepšį? Meilė nemokama lagaminas mažas pynimas atsakyti už jus, pažiūrėkime.
1. Pasirinkite kuprinės tūrį pagal pakrovimo poreikį
Jei kelionės laikas trumpas (1-3 d.) ir neplanuojate stovyklauti lauke ir neturite daug ką neštis, nesunku pasirinkti mažas ir vidutinio dydžio kuprines, paprastai nuo 25 iki Užtenka 45 litrų. Tokios kuprinės paprastai yra paprastos konstrukcijos, joje nėra arba nedaug išorinių parduotuvių. Be pagrindinio krepšio, jame paprastai yra 3-5 papildomų maišų, kad būtų lengviau krauti įslaptintus dokumentus. Jei reikia keliauti ilgą laiką (daugiau nei 3 dienas) ar vežtis stovyklavimo įrangą, rinkitės didelį krepšį, kurio talpa yra nuo 50 litrų iki 70 litrų. Jei reikia susikrauti daug daiktų ar didelę tūrį, galite rinktis 80 plius 20 litrų super kuprinę arba krepšį su daugiau priedų.
2. Pasirinkite kuprinės tipą pagal judėjimo režimą
Nors yra daugybė kuprinių rūšių, jų paskirtis skiriasi. Kiekvienos rūšies kuprinės dizainas turi savo unikalias savybes ir kiekviena turi savo unikalią taikymo sritį. Kalnų nuotykių serija orientuota į didelio intensyvumo ir sunkios įrangos sąlygų taikymą; Žygių serija pabrėžia perkeliamumą naudojimo sąlygomis; Laipiojimo krepšys nesukurtas su kieta atrama, kad būtų galima lengvai nešiotis ir sulenkti; Dviračio krepšys daugiau dėmesio skiria važiavimo dviračiu savybėms ir yra tinkamas važiuoti dviračiu. Renkantis kuprinę pirmiausia reikėtų atsižvelgti į aplikacijos aplinką ir sporto režimą. Geriausias pasirinkimas įsigyjant krepšį – specialų krepšį padaryti ypatingą.
3. Pasirinkite nešimo sistemos dydį pagal paveikslą
Alpinizmo krepšiai dažniausiai yra kuprinės, o pagrindinis kuprinių aspektas yra sistemos nešiojimas. Kuprinės sistema perkama pagal atstumą nuo peties iki žmogaus kūno juosmens. Paprastai kalbant, tinkamiausias alpinizmo krepšio ilgis yra petys ant klubinio kaulo, o vyriško kūno viršutinės dalies ilgis, todėl kuprinė orientuota į pilvą, o moteriška – ties juosmeniu. Todėl moterys neturėtų ant kuprinių neštis didelių žygio krepšių. Jie turėtų rinktis patogias virš juosmens. Paprastai tariant, kuprinės juosmens įtempimo taškas turi būti ant juosmens lizdo virš uodegikaulio. Pečių diržo atrama turi būti šiek tiek žemesnė už petį (tinka 10 cm), kad būtų lengviau reguliuoti ir įtempti įtempiamą diržą bei būtų patogu jį nešioti. Jei kuprinės dydis yra per didelis, tai sukels kritimo pojūtį, priešingu atveju ji bus vertikaliai, todėl juosmuo nebus tinkamai aptemptas. Sureguliavus reikiamą dydį, kuprinė natūraliai prilips prie nugaros, o tinkamas įtempimas bus patogus.