A poliészter szövet az, amit általában "igazán jónak" nevezünk. A tudományos neve poliészter szál. Széles körben használják a ruhagyártásban és a poggyászok testreszabásában. Sok hátizsák a piacon poliészter anyagból készül. Beszélgessünk a poliészter szövetek jellemzőiről, ismerkedjünk meg velük együtt.
1. Jó rugalmasság
A poliészter szövetek nagy szilárdságúak és rugalmasak, a poliészter szövetek nagy szilárdságúak és rugalmasak, a poliészter szövetből készült táskák pedig szilárdak és tartósak, ránc- és vasalásmentesek.
2. Jó korrózióállóság
A poliészter szövetek ellenállnak a fehérítőknek, oxidálószereknek, szénhidrogéneknek, ketonoknak, kőolajtermékeknek és szervetlen savaknak. Híg lúgállóság, nem fél a penésztől, de a forró lúg lebomlaszthatja. Erősen ellenáll a savnak és lúgnak, valamint az ultraibolya sugárzás elleni védelemnek. Ezért a poliészter szövetből készült kész poggyászok és táskák jobb korrózióállósággal rendelkeznek.
3. Jó fényállóság
A fényállóság a második az akril után. A poliészter szövet fényállósága jobb, mint az akrilszálé, fényállósága pedig jobb, mint a természetes szálaké. Főleg az üveg mögötti fényállóság nagyon jó, szinte megegyezik az akrillal.
4. Rossz festhetőség
Bár a poliészter szövet festhetősége gyenge, színtartóssága jó, és nem könnyű kifakulni. Sikeres festés után a szín nem fakul ki könnyen.
5. Rossz higroszkóposság
A poliészter higroszkópossága gyengébb, mint a nejloné, ezért légáteresztő képessége nem olyan jó, mint a nejlonnak, viszont a poliészter mosás után nagyon könnyen szárad, az anyag szilárdsága pedig alig csökken, így nem könnyen deformálódik. Az előállított poggyásztermékek általában nem deformálódnak a mosás miatt.
6. Jó hőre lágyuló képesség és gyenge olvadásállóság
A poliészter sima felülete és a belső molekulák szoros elrendeződése miatt a poliészter a legjobb hőállóságú szövet a szintetikus szálas szövetek közül, és hőre lágyuló tulajdonságokkal rendelkezik. Ezért viselése közben igyekezzen kerülni a cigarettacsikkekkel, szikrákkal stb.
7. Jó kopásállóság
A poliészter anyagból készült poggyásztermékek jó kopásállósággal és karcállósággal rendelkeznek. Normál használat mellett hosszú ideig használhatók deformáció, fakulás és sérülés nélkül. A poliészter szövetek különböző specifikációkkal és minőségekkel rendelkeznek, például a 75D, 150D, 300D, 600D, 1200D és 1800D poliészter, a szövet külső felülete pedig sötétebb és durvább, mint a nejlon. A D a DENIER (denier) rövidítése, minél nagyobb a D száma, annál nagyobb az anyag sűrűsége, annál vastagabb a minőség, és annál jobb a kopásállósága.