Mindenkinek ismernie kell a "PU bevonat" szavakat, tehát mi is pontosan a PU? Milyen anyagból áll? Hogy van bevonva? Az alábbiakban röviden bemutatok néhány közös ismeretet ezen a területen, hogy megvitassák veled, remélve, hogy segítek némi észlelési megértésben a PU bevonat fogalmáról.
A PU valójában poliuretán. Teljesítményét elsősorban a kopásállóság, az oldószer ellenállás és az alacsony hőmérsékleti ellenállás (30 °C alatt), a jó vízálló és nedvességáteresztő képesség, a szélállóság és a lágyság jellemzi. Általában ez egy tejszerű fehér emulzió. Az olyan szövetek, mint a szövet és a nem szőtt szövetek különböző szövetekbe vagy bélésekbe kompozitálhatók, és több mint két vagy három különböző jellemzőkkel rendelkező filmréteggel dolgozhatók fel és kompozitálhatók. Általában vékony bevonatú PU termékekkel érintkezünk, amelyeket elsősorban kültéri ruházat és táskaszövetEK PU bevonatára használnak. Például az olyan termékek, mint a műbőr (műbőr), a szálcsiszolt velúr és más termékek szintén PU bevonatú termékek. A poliuretán PU bevonat számos multifunkcionális, magas hozzáadott értékű textilterméket képezhet, amelyeket széles körben használnak ruházatban, dekorációban, katonai és egyéb iparágakban.
A PU bevonási lépés a bevonat formájára oszlik, amely egyszerűen vízalapú és oldószer alapú poliuretánra osztható. Az oldószer alapú filmképző tulajdonságok jóak, erős tapadás a szövetekhez, magas víznyomás-ellenállás, jobban megfelelnek vízálló és nedvességáteresztő bevonatoknak. Az oldószertípus azonban bizonyos toxicitással és gyúlékonysággal rendelkezik, és nem környezetbarát.
A PU bevonóanyag egy blokk polimer, amely lágy szegmensből és felváltva ismétlődő kemény szegmensből áll. A puha szegmens pu-t lágysá és rugalmassá teszi. Polieter vagy poliészter diolból áll. A molekulatömegének mérete befolyásolhatja a PU lágyságát és keménységét is. A kemény szegmens teszi PU ereje és rugalmas modulus. Különböző diizocianátokból és lánchosszabbítóból áll. A kettő aránya és a nyersanyagok szerkezete meghatározhatja és befolyásolhatja a termék teljesítményét.
A szintézis módszer általában diizocianátból, poliészter diolból vagy poliether diolból, valamint lánchosszabbítóból és katalizátorból készül oldatos polimerizációval vagy ömlesztett polimerizációval. A lényegében szemcsés vagy porított formák ömlesztett polimerizációval állíthatók elő. A víz-emulzió típust emulgeálószerrel vagy önemulzióval lehet előállítani hidrofil csoportok bevezetésével. Az oldószertípus szükség szerint különböző szerves oldószerekből készül.
A bevonatfeldolgozási technológia magában foglalja a száraz módszert, a nedves módszert, a forró olvadás módszerét, az átviteli módszert, a kötési módszert stb. Közülük a száraz módszer a legszélesebb körben használt. A száraz módszer az, hogy egyenletesen bevonjuk a bevonó hígtrágyát az alapszöveten egy bevonattal. , Az oldószer vagy a víz elpárologtatására történő hevítés után a bevonat fóliát képez a szövet felületén. A PU vékony bevonat kiváló minőségű termék a száraz közvetlen bevonatban, amelyet elsősorban ruházati szövetekhez használnak.
A poliuretán PU bevonóanyagoknak számos jellemzője és típusa van. Ami a többi terméket és felhasználást illeti, itt nem fogjuk egyenként bevezetni őket.
Ezenkívül hadd mondjam el, hogy a politetrafluor-etilén (PTFE) filmet használtam, amelyet nagyjából megtanultam munka után egy nagy PU bevonóanyag-vállalatnál végzett legutóbbi kutatásom során. Az érintett személyzet bevezetése szerint néhány (PTFE) fóliát is bevonnak és poliuretán (PU) fóliával fednek le, hogy vízálló és lélegző kompozit fóliát készítsenek.
A poliuretán és a PTFE fólia kompozit fóliája száraz módszerrel készül. Vegyes oldószerrel a PU jól ragasztható a PTFE anyag felületéhez. A poliuretán ragasztót orvosi penge eljárással alkalmazzák a PTFE fóliára.
Ennek a kompozit filmnek a nedvességáteresztő képessége a filmvastagság növekedésével csökken, és fordítva. A kompozit fóliában használt poliuretán hőre lágyuló ragasztó. Miután a kompozit fóliát termokompresszióval ragasztották a szövethez, vízálló szövetet lehet szerezni jó vízvisszaverőséggel.