Első rész:
Mi az a funkció? A dolgok vagy módszerek jótékony szerepét jelenti. A funkcionális ruházat célja a ruházat funkcióinak maximalizálása. Hasonlóan drága a kültéri funkcionális ruházat is bonyolult feldolgozási technológiája miatt. Jól ismert márkák, mint a Columbia (Kolumbia) ), THENORTHFACE (a TNF-től északra) Egy kültéri ruha több ezer vagy több ezer dollárt ér, miért olyan drága? Több évtizedes felhalmozás, értelmezés és minőségre való törekvés után márkakultúrája alakította ki a márka értékét; Mint professzionális kültéri márkás szövettechnikus az elmúlt négy évben, a kültéri sportruházati szövetek minőségi és funkcionális mutatóinak elemzéséhez jutottam (A ruhamunkák kivételével).
Kétféle kültéri szövet létezik, az egyik a kültéri sportszövetből készült ruházat. Ezt a fajta szövetet főleg hegymászóruhákhoz, síruhákhoz és rohamdzsekikhez használják. A stílus durva, a kéz merevnek tűnik, és a termék teljesítménykövetelményei nagyon magasak. Sport funkcionális típushoz alkalmas Embervédő hatást fejt ki (a külföldi nagy márkáknak erre nagyon szigorú követelményei vannak, és nemzetközi mérvadó tesztelő intézeteknek, pl. ITSSGS-nek kell tesztelniük, a hazai márkáknak nincs ilyen részletes követelménye).
A másik a szabadidős anyagokból készült ruházat, amely a definíció szerint a házból való kilépés szabadtéri tevékenységként. Ez a fajta szövet főleg alkalmi és divatos, ügyelve a finom kidolgozásra, a puha kézérzetre és a kényelmes viseletre.
A kültéri ruházat minőségének és funkciójának megítélése, jelentése elsősorban a textilszövetek funkciójában tükröződik, a funkciók között a következő vizsgálatok szerepelnek: zsugorodás, varráscsúszás, nyúlási szilárdság, szakítószilárdság, PH érték, vízállóság, víznyomásállóság , Fizikai teljesítménymutatók, például nedvességáteresztő képesség, eső, fény, vízfoltok, verejtékfoltok, súrlódás, gépi mosás stb.
Ezeknek a kültéri textíliáknak a feldolgozási technológiája bonyolultabb, mint a hagyományos szöveteké, számos feldolgozási kapcsolatot foglal magában, és számos funkcióval rendelkezik, mint például a vízálló, a szélálló, a nedvesség áteresztő képessége, a víznyomásállóság, a hővisszatartás, az izzadság és az UV-védelem. Ezért nagyon fontos a minőség ellenőrzése a textilszövetek gyártási folyamatában. A lényeges.
1. Kültéri sportszövetek: általában nejlonból, poliészterből és más vegyi szálból készült szövetekből készülnek utófeldolgozás után: vízálló, kalanderezés, száraz és nedves bevonat, film laminálás és egyéb eljárások, vízálló, nedvességáteresztő, légáteresztő, víznyomásálló, UV-álló ellenállás stb. Különféle funkcionális szövetek. Ezután ezeket a funkciókat először a forrásból kell megragadni, ami a textilnyomda és -festő gyár.
1. Textil
Fonal minősége és szilárdsága: A fonal minősége határozza meg a szövet minőségét, az erősség pedig a szövet szakadási minőségét. (Tépés: Minél jobb a szilárdság a teszt során, annál jobb a kopásállóság és kopásállóság, és annál jobb az emberi test védelme a terepi környezetben).
2. A nyomda- és festőüzem minősége: a nyomda-festőüzem színes festésének az elfogadható tartományon belül kell lennie, a ruhafelület minősége minősített. Ezenkívül fontos a fizikai tulajdonságok tesztelése:
(1) A kéz tapintásának puhanak kell lennie, de a szabadtéri szabadidős követelmények puhábbak, mint a kültéri sportszövetek.
(2) Vetülékferdülés: Az amerikai szabványos AstmD3882 festett ruha a tényleges szélesség 3 százalékát, a kockás szövet és a nyomtatott ruha pedig a tényleges szélesség 2 százalékát igényli, hogy minősített termékek legyenek. (Ha a vetülék eltérése meghaladja az amerikai szabvány tartományát, az könnyen a festett ruhadarabok deformálódásához, torzulásához vezet a mosás után, és a kockás ruhanyomtatókendő nem illeszkedik a rács alakjához, ami nem szép).
(3) PH érték: Amerikai standard teszt AATCC-81 4.5-7,5-t igényel (az emberi szervezet enyhén savas, így a megadott érték az emberi szervezet számára megfelelő gyenge sav tartományba esik. Ha lúgos, a bőr stimulált, száraz és kényelmetlen lesz).
(4) Szakítószilárdság: Az AstmD1424 amerikai szabványteszt a különböző szövetfajták speciális követelményein alapul (a szakadás minősége befolyásolja a ruházat kopásállóságát).
(5) Nyújtásszilárdság: ASTMD5034 amerikai szabványos teszt, a különböző szövetfajták speciális követelményeinek megfelelően (a nyúlási szilárdság minősége befolyásolja a ruházat kopásállóságát).
(6) Varráscsúszás: ASTMD434 amerikai szabványos teszt, a különböző szövetfajták speciális követelményei szerint (a varrás erőssége befolyásolja a ruhavarrás csúszását).
(7) Zsugorodási arány: Az amerikai szabványos AATCC-135 teszt 3 százalékot ír elő (ha a zsugorodási arány meghaladja a 3 százalékot, az többszöri mosás után befolyásolja a ruha méretét).
(8) Fényállóság: amerikai szabványos AATCC teszt saját hibáikra és technológiájukra Nehéz elérni ezt az indexet, főként napfénynek ellenálló, síelésnél, hegymászásnál általában kültéri ruházatot visel a napsugárzás elkerülése érdekében, és nem könnyű színváltoztatást, veszély esetén szem- ruhaszín elkapása, mentésre várás kényelmes).
(9) Színtartósság dörzsöléssel szemben: Amerikai szabványos AATCC-8 teszt követelményei: 4-es száraz csiszolási fokozat, 3-as nedves csiszolási fokozat. (Ehhez a ruházati anyag fakulási foka szükséges).
(10) Vízállóság: Amerikai szabványos AATCC-107 teszt követelményei: 4-es elszíneződési szint, 3-as festési szint. (A pamut, nejlon, poliészter, gyapjú, akril, aceton stb. tesztjének megfelelése szükséges. hogy lássuk az elszíneződést és a foltosodást az osztályzat megítéléséhez).
(11) Gépi mosással szembeni színtartósság: amerikai szabványos AATCC teszt-61-2A követelmények: 4-es elszíneződési szint, 3-as foltosodási szint. (A pamut, nejlon, poliészter, gyapjú, akril, aceton, stb. az elszíneződés és a foltosodás megtekintéséhez az osztályzat megítéléséhez).
(12) Izzadással szembeni színtartósság: Amerikai szabványos AATCC-15 teszt követelményei: 4-es elszíneződési szint, 3-as festési szint. (A pamut, nejlon, poliészter, gyapjú, akril, aceton stb. teszten át kell menni. hogy lássuk az elszíneződést és a foltosodást az osztályzat megítéléséhez).
Megjegyzések: Az AATCC és az ASTM egyaránt amerikai tesztszabvány, a JIS a japán tesztszabvány, az ISO az európai tesztszabvány, a GB a kínai szabvány, és a leggyakoribb nemzetközi szabványok az amerikai szabványok, és mindegyik nagy külföldi márka Columbia (Kolumbia)
És a THENORTHFACE (a TNF északi oldala) és így tovább, mint tesztszabvány, a kínai szabvány alacsony követelményeket támaszt számos tesztindikátorral szemben, és nagy a szakadék a külföldi szabványokhoz képest.
a második rész:
1. Kültéri sportszövetek: általában nejlonból, poliészterből és más vegyi szálból készült szövetekből készülnek utófeldolgozás után: vízálló, kalanderezés, száraz és nedves bevonat, film laminálás és egyéb eljárások, vízálló, nedvességáteresztő, légáteresztő, meleg, víznyomásálló , UV-állóság és egyéb funkcionális szövetek. Hogyan lehet elérni ezeket a funkciókat? A funkció a textilszövetek termékteljesítményének megvalósítása érdekében végzett többlépcsős utófeldolgozási folyamatra utal. Az utófeldolgozás sok linket tartalmaz. Hogy hogyan készítsük el ezeket a kültéri anyagokat, először a forrásból kell kiindulnunk, a forrás a textilnyomó-festőgyár.
1. Textil
(1) Fonal: A fonal minősége határozza meg a szövet minőségét, a fonal szilárdsága pedig a szövet szakításának minőségét. (A vegyiszálas szövetek fonalszámát D jelöli, ami a denier számot jelöli, amelyet nemzetközileg gyakran használnak a vegyi szálak és a természetes selyem finomságának ábrázolására; szakítás: minél jobb a fonal szilárdsága a vizsgálat során, annál jobb a kopás ellenállás és kopásállóság.A vad környezet jobban tudja védeni az emberi szervezetet).
(2) Textil: A fonal textilipari gépekkel történő szürke szövetté történő szövése során állítsa be a gépet, hogy csökkentse a hibákat, például a keresztléc, a törött lánc- és vetülék, a szürke szövet lyuk és csatja.
2. Nyomtatás és festés
Festőüzemben történő festéskor a színnek az elfogadható tartományon belül kell lennie, és nem lehetnek yin és yang színek. A szövetfelület minősége minősített. Ezenkívül fontos a fizikai tulajdonságok tesztelése:
(1) Kézi tapintás: puhaság szükséges, és a kültéri sportszövetek kissé kemények. Jelenleg új termékeket fejlesztettek ki a kézérzet javítására, de a szabadtéri szabadidős anyagok puhábbak, mint a szabadtéri sportok.
(2) Vetülékferdülés: Az amerikai szabványos AstmD3882 festett ruha a tényleges szélesség 3 százalékát, a kockás szövet és a nyomtatott ruha pedig a tényleges szélesség 2 százalékát igényli, hogy minősített termékek legyenek. (Ha a vetülék eltérése meghaladja az amerikai szabvány tartományát, akkor mosás után könnyen deformálódni, torzulni fog a ruha, a kockás nyomott ruha aszimmetrikus és csúnya lesz).
(3) Sűrűség: Az ASTMD3775 amerikai szabványteszt megköveteli, hogy a lánc- és vetüléksűrűség ±3 százalékon belül legyen.
(4) Gramsúly: ASTMD3776 amerikai szabványos teszt, amelyet ±3 százalékon belül kell minősíteni.
(5) PH érték: Amerikai standard teszt AATCC-81 4.5-7,5-t igényel (az emberi szervezet enyhén savas, így a megadott érték az emberi szervezet számára megfelelő gyenge sav tartományba esik. Ha lúgos, a bőr könnyen stimulálható, száraz és kényelmetlen lesz).
(6) Szakítószilárdság: ASTMD1424 amerikai szabványos teszt, a különböző szövetfajták speciális követelményeinek megfelelően (szakadás kilogrammban KG, font LB és Newton N a szövet lánc- és vetülékszövetének vizsgálati értékének, szakítási minőségének jelzésére befolyásolja a ruha tartósságát. kopásállóság).
(7) Nyújtásszilárdság: ASTMD5034 amerikai szabványos teszt, a különböző szövetfajták speciális követelményeinek megfelelően (kg KG, LB font és Newton N a szövet lánc- és vetülékvizsgálati értékeinek jelzésére, a nyúlási szilárdság jó, ill. rossz, ami befolyásolja a ruházat tartósságának kopásállóságát).
(8) Varráscsúszás: ASTMD434 amerikai szabványos teszt, a különböző szövetfajták speciális követelményei szerint (a vizsgálati érték MM-ben van kifejezve, a varrás szilárdsága jó vagy sem, ami befolyásolja a ruhavarrás csúszását).
(9) Zsugorodási arány: Az amerikai szabványos AATCC-135 teszt ±3 százalékot ír elő a lánc- és vetülékirányban (ha a zsugorodási arány meghaladja a 3 százalékot, az többszöri mosás után befolyásolja a ruha méretét és méretét) .
(10) Fényállóság: amerikai szabványos AATCC teszt sportok, mint a síelés és hegymászás) A besugárzás nem könnyű színt váltani, veszély esetén szemet gyönyörködtető ruhaszíne kényelmes a mentésre várva).
(11) Színtartósság a dörzsöléssel szemben: Amerikai szabványos AATCC-8 teszt követelményei: 4-es száraz csiszolási fokozat, 3-as nedves csiszolási fokozat. (Ehhez a ruházati anyag fakulási foka szükséges).
(12) Vízállóság: Amerikai szabványos AATCC-107 teszt követelményei: elszíneződési szint 4, elszíneződési szint 3. (Ehhez az elszíneződést és elszíneződést pamut, nylon, poliészter, gyapjú, akril teszttel kell megítélni. , acetát és egyéb szövetblokkok).
(13) Gépi mosással szembeni színtartósság: amerikai szabványos AATCC teszt-61-2A követelmények: 4-es elszíneződési szint, 3-as foltosodási szint. (Ehhez az elszíneződést és a foltosodást a pamut, nejlon, poliészter, gyapjú tesztje alapján kell megítélni , akril, acetát és egyéb szövetblokkok).
(14) Izzadságállóság: Amerikai szabványos AATCC teszt , acetát és egyéb szövetblokkok).
Megjegyzések: Az AATCC és az ASTM egyaránt amerikai tesztszabvány, a JIS japán tesztszabvány, az ISO az európai tesztszabvány, a GB a kínai szabvány, a nemzetközi szabvány a leginkább amerikai szabvány, a kínai nemzeti szabvány pedig a legalacsonyabb értékre állítja be a tesztkövetelményeket. ;
Színtartósság: Az anyag színtartósságát jelzi, a legmagasabb 5, a legalacsonyabb 1, a színkülönbség megítélésére az amerikai szabványos szürke kártya szolgál.
A külföldi nagy nevek, mint a Columbia (Kolumbia) és a TheNorthFace (TNF északi) főként a fenti 14 amerikai szabványos adatot használják tesztstandardként. Egyes színérzékenységek és színezékek azonban nem tudják legyőzni saját hibáikat és technikai nehézségeiket, és bizonyos mutatókat még mindig nehéz vagy lehetetlen elérni (beleértve a világ legfejlettebb Destar-ját.
A hazai és külföldi alsó és középkategóriás kültéri ruházati márkák erre nem támasztanak magas vagy részletes követelményeket. Még ezeknek a márkáknak a szövetvásárlói sincsenek teljesen tisztában a fizikai teljesítmény vizsgálati követelményeivel, és könnyen becsapják őket a szövetszállítók. Természetesen a minőségi követelményeknek és az árnak is sok köze van.