Bevezetés a vízálló szövetbe
A vízálló szövet egy új típusú textilszövet, amely nagy molekulájú vízálló és lélegző anyagból, valamint szövet kompozit szövetből áll. Vízálló szövetek anyaga A vízálló bevonatok izocianátcsoportokat tartalmazó prepolimerek, amelyek izocianátok, poliszacharidok stb. addíciós polimerizációjával jönnek létre, katalizátorokkal, vízmentes adalékokkal, vízmentes töltőanyagokkal, oldószerekkel stb., keverés után stb. Egykomponensű poliuretán folyamatfeldolgozással készült vízálló bevonat. A poliuretán vízálló bevonat egy egykomponensű, környezetbarát, folyékony felépítésű vízálló bevonat. Importált poliuretán prepolimer alapú, és nem tartalmaz olyan adalékanyagokat, mint a kátrány és az aszfalt. A levegőben lévő nedvesség hatására kikeményedik, erős, szívós, varratmentes, integrált védőréteget képezve az alapfelületen. A gyártási folyamat szempontjából a vízálló és légáteresztő szövetek műszaki követelményei sokkal magasabbak, mint a hagyományos vízállóké. szövetek; ugyanakkor a minőség szempontjából a vízálló és légáteresztő szövetek olyan funkcionális jellemzőkkel is rendelkeznek, amelyekkel más vízálló anyagok nem rendelkeznek. A vízálló és légáteresztő szövet fokozza a szövet lég- és vízzáróságát, ugyanakkor egyedülálló páraáteresztő képessége gyorsan elvezeti a szerkezeten belüli vízgőzt, megakadályozza a penész kialakulását a szerkezetben, ill. tartsa az emberi testet mindig szárazon, ami tökéletesen megoldja a szellőzés, szélálló, vízálló, meleg és egyéb problémákat, egy új típusú egészséges és környezetbarát szövet. Az igazi vízálló szövet még nedves éghajlaton is sokáig bírja a vízszivárgás nyomását vízszivárgás nélkül. Például, ha hosszú ideig sétál a szabadban szélben és esőben, térdelve vagy nedves talajon ülve nem szivárog ki víz. Mivel a szilárd anyag felületi feszültségét szinte lehetetlen megmérni, a szilárd felület nedvesíthetőségének megértése érdekében meghatározták kritikus felületi feszültségét. Bár a kritikus felületi feszültség nem képviselheti közvetlenül a szilárd anyag felületi feszültségét, ez megmagyarázhatja a szilárd felület nedvesedésének nehézségét. Megjegyzendő azonban, hogy a kritikus felületi feszültség meghatározása empirikus módszer, és a mérési tartomány nagyon szűk.
A vízálló szövet jellemzői:
A vízálló szövet hőálló, kopásálló, korrózióálló, tapadásmentes, nedvességálló, csúszásálló.
1. Hőállóság: A vízálló szövet és a poliészter vízálló lélegző anyag kiváló hőállósággal és alacsony hőmérséklettel szembeni ellenállással rendelkezik a teflon bevonat után. Rövid időn belül 300 fokig ellenáll a magas hőmérsékletnek, és folyamatosan használható 240 és 260 fok között. Jelentős termikus stabilitással rendelkezik. Fagyponton is működik ridegedés nélkül, és nem olvad meg magas hőmérsékleten.
2. Kopásállóság: A légáteresztő szövet és a poliészter vízálló lélegző anyag kiváló kopásállósággal rendelkezik nagy terhelés mellett. Bizonyos terhelés mellett kettős előnye van: kopásállóság és tapadásmentesség.
3. Korrózióállóság: A hosszú nylon lélegző szövetet és a poliészter vízálló lélegző szövetet alig korrodálják a vegyi anyagok, amelyek megvédhetik az alkatrészeket bármilyen kémiai korróziótól.
4. Tapadásmentes: A vízálló szövet és a poliészter vízálló és lélegző anyag teflon bevonattal van összekötve. A nagyon vékony filmek nagyon jó vízálló, olajálló és foltálló funkcionális szöveteket is mutatnak.
5. Nedvességállóság: Hosszú légáteresztő szövet és poliészter vízálló lélegző szövet bevonatfilm felülete nem érinti a vizet és az olajat, és nem könnyű megfesteni az oldatot a gyártás során. .
6. Csúszó: A vízálló anyagok és a poliészter vízálló, lélegző anyagok teflon bevonattal készülnek, és alacsonyabb súrlódási együtthatóval rendelkeznek. A súrlódási tényező a terhelés csúszásakor változik, de az érték csak 0.05-0 között van.15.