Sokan összetévesztik a vízálló anyagokat a vízlepergető anyagokkal. Valójában nagyon különbözőek a természetükben. Tudja, hogy milyen anyagokat használnak kabátokhoz és esőkabátokhoz? Úgy gondolom, hogy a cikk elolvasása után meg fogja különböztetni ezt a két szövetet.
A vízálló szövet lényege, hogy a hidrofób vegyület lerakódik a szál felületére. Az anyag felületén sok üreg lesz, de csak a víz és a levegő tud átjutni, míg a csepp alakú folyadék nem tud átjutni, de valódi vízállóságot nem ér el. , hosszú idő után is behatol a ruhákba. Ez a fő alapja a vízálló anyagok és a vízlepergető anyagok megkülönböztetésének is.
A fröccsenés elleni védekezés alapelve, hogy egy réteg hidrofób vegyi anyagot rögzítenek a ruha felületére, így a ruha felületének feszültsége kisebb, mint a víz kohéziója, és a vízcseppek szétterülnek, amikor érintkeznek a ruha felületével. behatolva, így ha ez a szerkezeti réteg megsérül, akkor a kendő megsérül. A vízálló funkció elvész, mert a vízlepergető anyag vízálló funkciója idővel gyengül, amíg el nem tűnik.
A vízálló anyagból gumitalppal (vízálló bevonattal) kell ellátni a ruha alját. Ez a vízálló bevonat általában kapszulaszálból vagy szilicidből készül, ami vízállóvá teheti azt a ruhát, amely önmagában nem vízálló.
Összegezve, a vízálló szövetek nem rendelkeznek hosszú távú vízállósággal, a hosszú távú vízálló szövetek és gyártási elveik is eltérőek, az előbbi elv a szövet feszültségének kohézióján keresztül, mint a víz, az utóbbi pedig közvetlenül hozzáadni egy réteget. Vízálló bevonat, később e két pont alapján megkülönböztetheti őket.