Razlika između vodootpornih tkanina i vodoodbojnih tkanina: U ranom razvoju vodootpornih tkanina, ljepljive folije koje su činile najveći tržišni udio uglavnom su koristile folije od ptfe (politetrafluoroetilena). Ova vrsta filma je mikroporozni film, a njegove vodootporne performanse su što bolje. Tolerirani tlak vode pokazuje da nije 100% vodootporan. Za usporedbu, još jedna vrsta filma koju je posljednjih godina usvojilo sve više marki-neporozna hidrofilna membrana nije samo neporozna, već je i 100% vodootporna, što čini proizvod pouzdanijim u vodootpornim performansama. Neke neporozne hidrofilne membrane su pouzdanije. Zbog zaštite okoliša i bezopasnosti za ljudsko tijelo, favorizira ga više ljudi u industriji. Ovaj materijal ne sadrži ptfe sastojke, može izravno doći u dodir s kožom i može se reciklirati poput recikliranih plastičnih boca za kućne ljubimce. Pokazat ću vam razliku između vodootporne tkanine i vodoodbojne tkanine.
Obično ti proizvođači tkanina s filmskom tehnologijom ne prodaju izravno filmove markama odjeće. Oni koriste postupak lijepljenja kako bi složili film s drugim materijalima kako bi formirali kompozitnu tkaninu. Ove tkanine koje se koriste za laminiranje folijom nisu vodootporne, kao što su poliesterska vlakna, najlon itd., Pa ćemo, kad nosimo vodootpornu odjeću i naići na vodu, vidjeti kako voda prodire u odjeću, baš kao i obična odjeća. , No unutarnji sloj odjeće je suh i ne ulazi voda. Ovo je vodonepropusni film u sredini kompozitne tkanine.
Ako se voda rasprši u male kapljice vode na odjeći, a zatim isklizne, to je obično zato što je upotrijebljena tkanina obrađena vodoodbojnim sredstvom. Vodoodbojna obrada zapravo je poseban tretman koji prekriva površinu tkanine, koji se obično dodaje kada se gotova tkanina oblikuje. dwr, kako bi se postigle trajne vodoodbojne karakteristike. Svrha korištenja dwr premaza je da kada voda padne na površinu odjevnog predmeta, može stvoriti male kapljice vode ili skliznuti izravno s površine odjeće kako bi spriječila da tkanina upija vlagu. Istodobno, također olakšava uklanjanje mrlja od ulja pričvršćenih na površinu odjeće. Većina vodootporne odjeće koristi ovu vrstu dwr vodoodbojnog tretmana, a prednost korištenja dwr tretmana je u tome što površina odjeće ne upija vodu, kako bi se osiguralo da vodootporna tkanina može postići dobro prozračivanje tijelo ima jako dobro trošenje Osjetite.
Ukratko, vodootporne tkanine u osnovi mogu doseći 100% vodonepropusnost, ali kako bi se steklo ugodnije iskustvo nošenja i učinile da ove vodootporne tkanine imaju dobar učinak prozračnosti, također je neophodan dwr vodootporni tretman. Osim toga, potpuna vodonepropusnost odjeće ima mnogo veze s vodonepropusnim učinkom ljepljivih traka, patentnih zatvarača i drugih odjevnih predmeta koji se koriste po šavovima, jer se vodootporni i vodoodbojni materijal odnosi na funkcionalnost same tkanine, šavova ili šavova na šavovima. Ako se otvor na zatvaraču ne obradi, odjevni predmet ne može biti 100% vodootporan.