За много нови раници, пътуване по пътя с тежка чанта може да бъде хоре.
От ежедневни заминавания, пътуване, до къмпинг, ще носите раницата си през целия процес.
Ултралеката предавка има тенденция да бъде скъпа, но не е нужно да харчите твърде много пари, за да намалите теглото на една опаковка и с малко умение можете да облекчите натоварването си и да се насладите на пешеходен туризъм с лекота.
По-долу изброихме някои прости начини да започнете да олекотявате раницата си. Това е по-лесно, отколкото може да си помислите, и това ще ви спести малко пари, докато спестявате тегло, така че нека го изследваме заедно.
1. Използвайте леки туристически обувки вместо туристически ботуши:
Допълнителна лира на краката ви е като допълнителни 5 паунда на гърба ви. Тежките обувки могат да ви уморят на поход, което ги прави чудесно място за отслабване.
Много пъти, туристи предпочитат високи, тежки ботуши, за да защитят глезените си, но има все по-голямо убеждение, че всъщност е по-добре да оставите глезенната става да се справя с неравномерен терен, отколкото да остане твърда и да предава удара на коляното.
Плюс това, по-леки обувки са по-лесни за поставяне и излитане, по-удобни за носене, и по-дишащи, така че можете ефективно да намалите мехури също.
2. Дъждозащитени качулки вместо якета:
Всяко яке, което седи навън в дъжда за повече от няколко часа, ще се накисне, и без значение какво носите, ще се навлажните в крайна сметка.
Тези скъпи и тежки водоустойчиви дишащи дрехи или се накисват отвън, или ще се напоите отвътре с пот.
Така че, в по-топлия климат, защо харчите толкова много пари за дрехи, които всъщност не ви държат сухи, но удвоявате теглото?
Леките качулки за дъжд предлагат малко по-малко защита на водата, но тежат (и струват) далеч по-малко от тежкотоварен гьоретекс черупка.
Плюс това, те са по-дишащи, така че можете да ги носите туризъм, без да се притеснявате за изпотяване в буря.
Чудесни са за туризъм в лек до умерен дъжд или придвижване из лагера, без да се накисват в пот.
3. Малка раница вместо голяма раница:
Колкото повече място имате в раницата си, толкова повече искате да носите със себе си.
Повечето раници нямат пълна опаковка, така че наличието на по-малка опаковка също ще ви принуди да имате по-добър избор от това, което носите, което е чудесно начало - лек.
Ако по-голямата част от вашето време за пешеходен туризъм е само 1-2 дни макс, след това зарежете пакета 70L и опаковайте 40-50L пакет.
4. Използвайте пластмасови торби за боклук вместо раница водоустойчиви торбички:
Найлонова торбичка е много по-евтина и по-лека от водоустойчива раница, а по-големите найлонови торбички са лесни за намиране, и са далеч по-водоустойчиви от раница водоустойчива чанта.
Пластмасови торбички също могат да бъдат поставени в раницата си, за да държите предавката в опаковката си, което ще попречи на дъждовната вода да накисне предавката след влизане в опаковката.
5. Домашно приготвени комплекти за първа помощ вместо закупени комплекти за първа помощ:
Повечето раници носят комплект за първа помощ със себе си, а закупените готови комплекти за първа помощ са основно една и съща конфигурация и има много лекарства и инструменти, които не са пригодени за Вас.
Ум, ако направите "Направи си сам външен комплект за първа помощ", конфигурирайте персонализиран комплект за първа помощ според физическото си състояние, конкретен маршрут и среда.
Носете каквото ви трябва, което значително ще намали теглото на комплекта за първа помощ.
6. Лекувайте дрехите с перметрин, вместо да носите пестициди:
Перметринът е "тайната съставка" в репелентното за насекоми облекло, което виждате в магазините.
Само няколко минути преди да потеклите, напръскайте върху дрехите си, за да може някоя от дрехите ви да стане "репеланти за насекоми", за да не носите инсектицид, за да се устремите към нашествения на комари.
7. Носете шампоан, слънцезащитен крем, паста за зъби и т.н. във флакони:
Не можете да използвате нагоре цяла бутилка шампоан, слънцезащитен крем, паста за зъби или дезинфектант за ръце на един поход, така че не носете пълната опаковка, всички размери бутилки са перфектни, за да държите тези според дозировката.
Не е нужно да носите големи бутилки, за да опаковате, като напълните тези малки бутилки, както ви трябват, преди да потеглите.
8. Използвайте джобна печка вместо пълна система за готвене:
Основните части на открита газова печка са резервоарът за гориво и горелката, с джобна печка, просто трябва да завинтвате главата на горелката директно върху резервоара си за гориво и да поставите пота върху него, за да готвите, много проста.
9. Използвайте малка алуминиева саксия вместо саксия от неръждаема стомана:
Докато готварски съдове от неръждаема стомана е силен, достъпен, и издръжлив, той е тежък, докато алуминиевите готварски съдове са по-леки, а анодизираният алуминий всъщност е по-лек от титан и лесен за почистване, просто малко по-малко издръжлив.
Замяната на комбинирани саксии от неръждаема стомана с прибори за готвене от алуминий също е ефективен начин за ефективно намаляване на теглото на оборудването.
Овкусените раници са склонни да се откажат за най-простите къмпинг ястия. Те губете много малко време за готвене и като цяло се нуждаят само от 2-3 чаши вряща вода и малка алуминиева саксия, за да се направи хранене.
10. Плочите и купите са безполезни:
Простите ястия са начинът да отидете и ако сте сами или в малка група, ядяща направо от тенджерата, можете да намалите на следхранване мие и каша в раницата си.
Особено при дългите походи, купи и чинии са почти безполезни.
11. Използвайте воден филтър:
Водата е една от най-тежките части на опаковка и ако има много вода по пътеката, не забравяйте да използвате воден филтър, за да намалите количеството питейна вода, което носите.
Прост, ефективен воден филтър, който е достатъчно лек, за да спести много тегло на опаковката.
13. Пластмасови и смола водни торбички вместо метални бутилки за вода:
За същия обем мека, изстискваща се чанта за хидратация е дори много по-лека от твърда пластмасова бутилка с вода, камо ли метална бутилка с вода.
Плюс това, те се навиват, за да заемат по-малко място, когато не ги използвате.
13. Джобен нож вместо мултифункционален инструмент:
Все повече и повече раници са избиращи мулти-инструменти, които включват отвертки, клещи, телени стриптизьорки, шилота и др.
Този мулти-инструмент като цяло е много по-тежък от малък сгъваем инструмент като швейцарска армия Нож.
Може би рядко използвате някои от мулти-инструментите в къмпинга си, така че изборът на сгъваем нож като ножа на швейцарската армия според действителната ситуация и среда често е достатъчен.
14. Фаровете на литиевата батерия заменят фенерчетата с висока мощност:
В пустошта се нуждаете само от около 100 лумена за нощен поход, а 30-50 лумена са достатъчни за безопасно изпълнение на лагерни мисии и изобщо не е необходимо.
Изберете лек фар, който е много по-лек от фенерче с висока мощност и ако можете, Литиевите батерии са по-леки и продължават по-дълго от алкалните батерии, опитайте се да използвате Литиеви батерии.
15. Използвайте подложки от затвореноклетъчна пяна вместо надуваеми подложки за спане:
Затворените подложки от пяна са леки и също могат лесно да бъдат сгънати в различни форми, без да се притеснявате за пробиване или носене на торбичка за пластира.
Ако е напукана, залепете я с лента и тя няма да повлияе на употребата.
Когато опаковката Ви е твърде тежка, трябва да обмислите преминаването на надуваемата си спална подложка към водна подложка от пяна.
16. Опаковайте резервни дрехи в торбички вместо възглавници:
Това е много ефективен метод, защото определено трябва да донесе някои резервни дрехи, когато сте туризъм.
Завийте ги в малка чанта, която да използвате като възглавница вместо отделна възглавница за къмпинг.
Важен принцип на свръхолекотенето е намирането на множество употреби за предавката, която вече носите, вместо да носите по-специфична предавка, предназначена за определени нужди.
Възглавниците са добър пример.
Така нареченият лек е да се намери баланс между комфорта на къмпинга и комфорта на ходене.
За новак раница, тези методи могат ефективно да намалят теглото на раницата.
С по-лек товар можете да ходите по-далеч и по-бързо с възможно най-малка умора.