Namuose > naujiena > Turinys
Kinijos „Power Crunch“ plinta, uždaromos gamyklos ir mažėja augimo perspektyvos
Jul 30, 2021

Didėjantis elektros energijos trūkumas Kinijoje sustabdė gamybą daugelyje gamyklų, įskaitant daugelį tiekiančių „Apple“ ir „Tesla“, o kai kurios parduotuvės šiaurės rytuose, veikiančios žvakių šviesoje ir prekybos centruose, uždaromos anksti, kai padidėja spaudimas.

Kinija yravaldžios krizės gniaužtuosedėl anglies atsargų trūkumo, griežtėjančių išmetamųjų teršalų standartų ir didelės gamintojų bei pramonės paklausos anglies kainos pakilo iki rekordinių aukštumų ir dėl to buvo plačiai ribojamas naudojimas.Skaityk paaiškinimą

Nuo praėjusios savaitės daugelyje šiaurės rytų Kinijos dalių buvo nustatytas įvertinimas piko valandomis, o miestų, įskaitant Čančuną, gyventojai teigė, kad sumažinimai vyksta anksčiau ir tęsiasi ilgiau, pranešė valstybinė žiniasklaida.

Pirmadienį „State Grid Corp“įsipareigojo užtikrinti pagrindinį elektros energijos tiekimąir išvengti elektros energijos tiekimo nutraukimo.

Elektros krizė pakenkė kelių Kinijos regionų pramonės šakų gamybai ir trukdo šalies' ekonomikos augimo perspektyvoms, sakė analitikai.

Įtakos namams ir ne pramonės vartotojams atsiranda, kai nakties temperatūra Kinijoje nukrenta iki beveik užšalimo' Nacionalinė energetikos administracija (NEA) nurodė anglių ir gamtinių dujų įmonėms užtikrinti pakankamą energijos tiekimąžiemą palaikykite šilumą namuose.

Liaoningo provincija nurodė, kad nuo liepos elektros energijos gamyba smarkiai sumažėjo, o pasiūlos atotrūkis padidėjo iki &, rimto lygio&". Praeitą savaitę. Praėjusią savaitę ji išplėtė elektros energijos tiekimo nutraukimą nuo pramonės įmonių iki gyvenamųjų rajonų.

Huludao miestas liepė gyventojams piko metu nenaudoti daug energijos sunaudojančios elektronikos, tokios kaip vandens šildytuvai ir mikrobangų krosnelės, o Heilongdziango provincijos Harbino miesto gyventojas sakė „Reuters“, kad daugelis prekybos centrų užsidaro anksčiau nei įprastai 16 val. ).

Atsižvelgiant į dabartinę elektros energijos padėtį&", tvarkingas elektros energijos naudojimas Heilongjiange ir toliau bus naudojamas tam tikrą laiką, &"; CCTV citavo provincijos ekonomikos planuotoją.

Galios išspaudimasnervina Kinijos akcijų rinkastuo metu, kai antra pagal dydį pasaulio ekonomika [39] jau rodo lėtėjimo požymius.

Kinijos&ekonomika kovoja su nekilnojamojo turto ir technologijų sektoriaus pažabojimu bei rūpesčiaisapie pinigų trūkumo nekilnojamojo turto milžinės „China Evergrande“ ateitį(3333.HK).

GAMYBOS IŠKRITIMAS

Sunkus anglies tiekimas, iš dalies dėl pramonės veiklos augimo, kai ekonomika atsigavo po pandemijos, ir sugriežtinti išmetamųjų teršalų standartai paskatino elektros energijos trūkumą visoje Kinijoje.

Kinija pažadėjo sumažinti energijos intensyvumą - suvartojamos energijos kiekį vienam ekonomikos augimo vienetui - maždaug 3% 2021 m., Kad būtų pasiekti klimato tikslai. Provincijos institucijos pastaraisiais mėnesiais taip pat sugriežtino išmetamųjų teršalų apribojimų vykdymą, nes tik 10 iš 30 žemyninių regionų per pirmąjį pusmetį sugebėjo pasiekti savo energetikos tikslus.

Anot analitikų, prieš COP26 derybas dėl klimato - kaip žinoma 2021 m. Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijoje - Kinijos dėmesys energijos intensyvumui ir anglies dvideginio išskyrimui greičiausiai nesumažės, kuri vyks lapkričio mėn. lyderiai sudarys savo klimato darbotvarkes.

Maitinimo trūkumas keletą savaičių paveikė gamintojus pagrindiniuose pramonės centruose rytinėje ir pietinėje pakrantėse. Keletas pagrindinių „Apple“ tiekėjų(AAPL.O)ir „Tesla“(TSLA.O)kai kuriose gamyklose sustabdė gamybą.

Mažiausiai 15 Kinijos bendrovių, pateikdamos mainų dokumentus, teigė, kad gamyba buvo sutrikdyta dėl elektros energijos tiekimo apribojimų, o daugiau nei 30 į Taivaną įtrauktų bendrovių, veikiančių Kinijoje, nutraukė darbą, kad atitiktų galios apribojimus.

Plieno, aliuminio ir cemento pramonė taip pat buvo smarkiai nukentėjusi nuo gamybos apimčių - apie 7% aliuminio gamybos pajėgumų buvo sustabdyta ir 29% visos šalies cemento gamybos, pirmadienį rašė „Morgan Stanley“ analitikai. Pasak jų, popierius ir stiklas gali būti kitos pramonės šakos, kurios susidurs su tiekimo sutrikimais.

Taip pat nukentėjo cheminių medžiagų, dažiklių, baldų ir sojų miltų gamintojai.

Susijusios naujienos

Susiję produktai