Általánosságban elmondható, hogy a vízálló szövetek alapvetően két típusra oszthatók, nevezetesen a vízlepergető anyagokra és a vízálló anyagokra. Mi a különbség köztük?
1. Vízlepergető szöveteket gyakran használnak a dzsekik gyártása során, amelyek légáteresztő követelményekkel és bizonyos vízállósággal rendelkeznek.
Ez a fajta szövet vízlepergető, és egy ultrafinom "tűágy" réteg van a szövet felületére különféle vegyi anyagokkal rögzítve, így a szövet felületén a feszültség kisebb, mint a víz kohéziója. , és vízcseppek esnek a szövetre. , ahelyett, hogy szétterülnének és átáznának, ami az úgynevezett lótuszlevél hatás.
Általában a leggyakrabban használt fröccsenésgátló technológiáink a PU és az E-PTFE fólia laminálás.
PU: PU bevonatra és PU préselési technológiára oszlik. Hasonló az esernyő és esőkabát technológiájához. Valamivel fejlettebb. Teljes blokkoló technológiát alkalmaz, és szándékosan nem tart fenn nyílásokat a vízgőz áthatolására. A légáteresztő képessége rendkívül rossz. Nem.
E-PTFE többrétegű fólia laminálási technológia: a reprezentatív szövetek közé tartozik a Gore-Tex, az Event, a SympaTex, a Neoshell stb., amelyek 2 rétegre, 2,5 rétegre és 3 rétegre vannak osztva. A vízcseppek formájában lévő vízmolekulák nem tudnak áthatolni a vízmolekulák membránján vízcseppek és gázmolekulák, például oxigén és nitrogén formájában.
2. A vízálló szövetek, amelyeket általában vízálló ruházatban, esernyőben és kültéri termékekben használnak, arra utalnak, hogy gumitalpakat készítenek a szövetek alján. Általában két módszer létezik: bevonat és laminálás.
A bevonat: száraz közvetlen bevonat vagy nedves bevonat (szilárdított bevonat) és egyéb technológiák alkalmazása vízálló és nedvességáteresztő funkciókkal rendelkező bevonószerrel a szövet felületére úgy, hogy a szövet felületén lévő pórusokat a szövet felületén lezárják. bevonószer. Vagy bizonyos mértékig csökkentve, függetlenül attól, hogy a folyékony víz, vízgőz vagy levegő áthatolhat, hogy bizonyos vízálló hatást érjen el.
A laminálás egy összetett vízálló anyagréteg a felületi kendő mögött. A legtöbb esetben laminált (fólia) anyagokat használnak, és vannak különféle kezelési formák is, mint például kapszulaszál, kompakt szövet, szilikonozás, és általában a szövet belső rétegében, vagyis az emberek szerint vízálló membránban.
A vízálló fólia kombinálja a fóliát más anyagokkal a ragasztási folyamaton keresztül, így kompozit szövetet alkot. Ezek a fóliával való összekeveréshez használt szövetek önmagukban nem vízállóak, mint például a poliészter szál, nejlon stb., így ha vízálló ruhát viselünk és heves esővel találkozunk, akkor még mindig víz szivárog be a ruhába, de a belső rétegbe. A ruhadarab száraz, és nem szivárog be a víz. Ez a kompozit anyag közepén lévő vízálló fólia hatása.
Lépjen kapcsolatba velünk