Haza > Tudás > Tartalom
A különbség a vízálló és a víztaszító szövet között
Jul 05, 2021

A vízálló szövetek és a víztaszító szövetek közötti különbség: A vízálló szövetek korai fejlesztésében a legnagyobb piaci részesedést képviselő ragasztófólia-szövetek többnyire ptfe (politetrafluoretilén) fóliákat használtak. Ez a fajta fólia mikroporózus film, és vízálló teljesítménye a lehető legjobb. A tűrhető víznyomás azt jelzi, hogy nem 100% -ig vízálló. Összehasonlításképpen, egy másik típusú film, amelyet az elmúlt években egyre több márka elfogadott-nem porózus hidrofil membrán, nem csak nem porózus, hanem 100% -ban vízálló is, ami megbízhatóbbá teszi a terméket vízálló teljesítményében. Néhány nem porózus hidrofil membrán megbízhatóbb. Környezetvédelme és az emberi szervezetre való ártalmatlansága miatt az iparban többen kedvelik. Ez az anyag nem tartalmaz ptfe összetevőket, közvetlenül érintkezhet a bőrrel, és újrahasznosítható, mint az újrahasznosított kisállat műanyag palackok. Megmutatom a különbséget a vízálló és a víztaszító szövet között.

Általában ezek a filmtechnológiával rendelkező szövetgyártók nem közvetlenül árulnak fóliákat ruházati márkáknak. A beillesztési eljárással összekeverik a fóliát más anyagú szövetekkel, hogy összetett szövetet alkossanak. Ezek a fóliával laminált szövetek nem vízállóak, például poliészter szál, nejlon stb., Így amikor vízálló ruházatot viselünk és vízzel találkozunk, látjuk, hogy víz szivárog a ruhába, akárcsak a szokásos ruházat. , A ruhadarab belső rétege azonban száraz, és víz nem szivárog be. Ez a vízálló fólia a kompozit szövet közepén.

Ha a víz apró vízcseppekké oszlik szét a ruhadarabon, majd lecsúszik, ez általában azért van, mert a használt anyagot víztaszítóval kezelték. A vízlepergető kezelés valójában egy speciális kezelés, amely lefedi a szövet felületét, amelyet általában a kész szövet alakításakor adnak hozzá. dwr, hogy tartós víztaszító teljesítményt érjen el. A dwr bevonat alkalmazásának célja az, hogy amikor a víz a ruhadarab felületére esik, kis vízcseppeket képezhet, vagy közvetlenül a ruha felületéről csúszhat, hogy megakadályozza a szövet nedvesség elnyelését. Ugyanakkor megkönnyíti a ruhadarab felületére tapadt olajfoltok eltávolítását is. A legtöbb vízálló ruházat ezt a fajta dwr víztaszító kezelést használja, és a dwr kezelés előnye, hogy a ruházat felülete nem szívja fel a vizet, annak érdekében, hogy a vízálló anyag jó lélegzőképességet érjen el, így az ember a test nagyon jó viseletet biztosít.

Röviden, a vízálló szövetek alapvetően elérhetik a 100% -os vízállóságot, de a kényelmesebb viselési élmény elérése és a vízálló szövetek jó légáteresztő képessége érdekében dwr víztaszító kezelésre is szükség van. Ezenkívül a ruházat teljes vízállósága nagymértékben összefügg a varratoknál használt ragasztószalagok, cipzárak és egyéb ruházati kiegészítők vízállóságával, mivel az anyag vízálló és víztaszító tulajdonságai a szövet funkcionalitására utalnak, az öltések vagy az öltések a varratoknál. Ha a cipzárrést nem dolgozzák fel, a ruhadarab nem lehet 100% -ban vízálló.


Ágazati ismeretek

Kapcsolódó termékek