"A PVC a mérgező műanyagok harcosa. A gyártástól a fogyasztáson át a végső ártalmatlanításig veszélyezteti a környezetet és az emberi egészséget." Stabilizátorok, amelyeket akkor kell hozzáadni, amikor a PVC-t különféle termékekké szintetizálják (például ólom, kadmium) és lágyítók (ftalátok, például DEHP).
Csakúgy, mint az ártalmatlanítás utáni égés során keletkező sósav és az évszázad mérgező dioxinja, mindegyik jelentős eredetű káros anyag.
Jia Mingxing, a Kínai Színesfémek Ipari Szövetségének alelnöke és főtitkára azt mondta: "Hazám éves több tízmillió tonna PVC-termelése elválaszthatatlan a higanykatalizátoroktól."
Hazámban a kőolajforrások hiánya miatt a legtöbb PVC-t kalcium-karbid módszerrel állítják elő. A higany katalizátora a kalcium-karbid módszer vinil-klorid gyártási folyamatában a higanyszennyezés fő forrása, és többféle módon áramlik a környezetbe [2].
A statisztikák szerint Kína a világ higanyának 20 százalékát fogyasztja el, ennek mintegy 60 százalékát kalcium-karbid PVC-gyártásra használják fel. [4]
Másrészt a PVC gyártása nagy energiaigényű iparág, és számos mérgező vegyszert használnak, beleértve a diklór-etánt, a vinil-kloridot, a higanyszennyezést stb. Ha robbanás vagy szivárgás történik, az káros lesz az emberi egészségre. a vinil-klorid üzem dolgozói és a közelben lévő emberek. Nagy fenyegetés.
PVC felhasználás --- Veszélyes az egészségre
A PVC gyártása és feldolgozása során bizonyos feldolgozási segédanyagokat kell hozzáadni, például töltőanyagokat, stabilizátorokat, kenőanyagokat, lágyítókat, színezékeket és égésgátlókat. Ezek közül nagy mennyiségben használnak stabilizátorokat és lágyítókat. [5]
Mielőtt a PVC-ből különféle késztermékeket készítenének, a termék kívánt lágyságától függően különböző mennyiségű lágyítószert kell hozzáadni. Általánosságban elmondható, hogy a félkemény PVC-hez 10-30 százalék, a lágy PVC-hez pedig 30-70 százalék lágyítószert kell hozzáadni.
Például az orvosi kellékekben az átlagos lágyítószer-tartalom 20 százalék -40 százalék. Ha ez olyan, mint a műanyag fólia, csepegtető cső vagy csepegtető zacskó stb., akkor a lágyítószer-tartalom elérheti a 70 százalékot, ami megegyezik a lágyítóba merített PVC-vel.
Sokféle PVC lágyító létezik, de a leggyakoribb a ftalátoknak nevezett vegyi anyagok osztálya.
"A ftalátok és metabolitjaik, valamint bomlástermékeik negatív hatással vannak az emberi egészségre, például endokrin zavaró hatást, a fiúk elnőiesedését és a lányok korai pubertását."
Másrészt, mivel a PVC nem ellenáll a fénynek és a hőnek, a fény és a hő hatására klór szabad gyökök szabadulnak fel, ami anyagromlást eredményez. A PVC termikus stabilitásának javítása érdekében gyakran megfelelő mennyiségű stabilizátort adnak hozzá, hogy megakadályozzák vagy lelassítsák a PVC lebomlását a feldolgozás során.
A stabilizátorok által okozott szennyezés főként nehézfémszennyezés.
A leggyakrabban használt stabilizátorok közé tartozik az ólom, kadmium, cink, bárium, ón és egyéb fémsók, ezek a fémek kiszivárognak a PVC-termékekből, ezzel veszélyeztetve az emberi egészséget.
"A gyakran használt stabilizáló ólom károsíthatja a gyermekek idegrendszerét és akadályozhatja az IQ fejlődését; károsíthatja a női reproduktív rendszert és rákot okozhat. A kadmium befolyásolhatja a veseműködést.
Érzés: A terhelés növeli a terhelést, ragacsos a kéz, műanyag vagy irritáló szaga van, könnyen szennyeződik, nehezen tisztítható.
Élettartam: rövid élettartam, néhány kis táska, egyszeri élettartam, pl. pvc mobiltelefon vízálló zacskók, a varratok húzás után már enyhén megrepednek, és az újbóli használat során óriási a kockázat; nagy táskák, például pvc sziklamászó táskák, hegymászó táskák, váll vízszigetelő hátizsákok, kerékpárcsomagok nagyjából egy éve, többé-kevésbé beszakadtak a varratoknál. A pvc szövet visszaszakadása könnyen előfordulhat, főként elégtelen viszkozitása és rugalmassága miatt. Ez a fizikai tulajdonság sokkal gyengébb, mint a tpu vízálló szövet.
Lépjen kapcsolatba velünk